SON DAKİKA

Gönül Gözümün Gördükleri: Kadın Cinayetleri!

Gönül gözümün gördükleri yazı dizisiyle devam eden Av. Aykut Gökşin’in “Kadın Cinayetleri” isimli yazısı sizlerle…

Bu haber 08 Şubat 2018 - 11:11 'de eklendi

Bu konuda hepimizin ortak değerlendirmesi belli. Şiddet, cinayet kabul edilemez. Hiçbir mazereti de olamaz.

Korkarızki bu hadiseler devam edecek. Kısa sürede iyileşme beklenemez. En acil önlem şikâyetlere,  koruma tedbirlerine ciddiyetle yaklaşımdır.

Cinayetlerin çoğu eşler arasındaki ihtilaflar sonrası görülüyor.

Sorunun temel nedeni kadının yaşama bakışı ve toplumdaki yeri konusundaki değişimdir. Erkeklerin bu değişimi görememeleri, kabullenemeyişleri ya da değişime sağlıklı tepki, çözüm geliştirememesidir.

Değişen şeyler belli. Çağın insanı, bu arada kadınlar da eskiye oranla maddi şeylere daha fazla önem veriyorlar. Öte yandan Ekonomik bağımsızlığını kazanan kadınlar evliliklerini her açıdan sorgulama imkânı buluyor.

Erkeğin zayıf, eksik olduğu her şey daha fazla gözüne batıyor. Erkekte görülen, tembellik, işsizlik, kabalık, belki fiziki sorunlar, eğitimsizlik, en çok da çağın getirdiği kişisel gelişim imkânlarına sırtını dönmeler, kadını  “bu beraberliği niye sürdüreyim ki, çekmek zorundamıyım“noktasına getiriyor.

Erkeklerin böyle bir terkedilme durumunu kabullenmeleri çok mümkün olmuyor. Kadında ısrarcı olduğunda sonuç bellidir. Erkek diyalogdan kazançlı çıkamaz, kadının istemediği sonucu katiyen kabul ettiremez..Kazanan kesin kadın olacaktır.Erkek için en akıllı seçenek kabullenmektir.Ancak aklı öne çıkaramayan yapımız belli. Gelsin şiddet. İnceldiği yerden kopsun tercihimiz.

Kısa vadeli çözüm güvenlik tedbirleridir. Uzun vade de ise, hayatını, evliliğini gerçekler üzerine inşa eden, sevgiyi de göz ardı etmeyen insanlardan oluşan bir toplum olabilmemizdir.

Kadın cinayetlerinin bazı çeşitleri versiyonları var ki adeta toplu katliam. Otomobil fuarlarında, reklamlarında kaputun üzerine oturtulan kadın olgusu “kadınların, kadınlığın topluca katledilmesidir.”

Gerçekten çok çeşitli kadın cinayetleri var. Kadınların evdeki rollerini küçümsemek, aşağılamak da büyük bir toplu katliam. Geçenlerde tanıştığım bir dostum adeta mükemmel yetişmiş, teknolojik ve sosyolojik alanda üretken bir kimlik olmuş çocuklarını anlatırken sözü eşine getirdi. Üniversiteyi bitirdi, çalışmıyor diye bahsettikten sonra şöyle dedi.”Biri erkek diğeri kız bu çocuklarımızın yetişmesinde onun katkısı, çabaları rolü herkesten önce gelir.”

Kadın intiharları ve çeşitleri var. Yalnızca birini hatırlayalım. Cinayet ve toplu katliamlara suskun kalarak adeta destek olmak kadın intiharlarının en önemlilerinden.

Kadınlar nadide, koklamaya kıyılamayan bir çiçek olarak çok değerliler.

Av. Aykut Gökşinaykutgoksin@icloud.com
"Gönül Gözümün Gördükleri"

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

24 Haziran 2018 seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

denizli-secim-anketiErken seçim kararı ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan ve Cumhurbaşkanı'nın da aynı seçim ile belirleneceği genel seçimlerde oyunuzu kime vereceksiniz?

Bu anketin açık olma tarihi: 01-06-2018 - Kalan süre:1 ay

  • AKP+MHP+BBP --> 1
  • CHP --> 0
  • İYİ Parti+Saadet Partisi --> 0
  • HDP --> 0
  • Oy kullanmayacağım. --> 0
  • Diğer --> 0
Gönder