Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 14:56 Bu haber 3896 kez okundu
 
Suriye'de Barış Pınarı Harekatı kapsamında görev yaparken mayın patlaması sonucu yaralanan Uzman Çavuş Oğuzhan Göçenoğlu'nun babası konuştu. Baba Abdullah Göçenoğlu, patlama sonrası oğlunun baş ağrılarının dikkate alınmadığını iddia etti.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi

Barış Pınarı Harekatı'nda görev yaparken devriye esnasında patlayan mayın nedeniyle yaralanan Uzman Çavuş Oğuzhan Göçenoğlu hayatını kaybetti. Sözleşmesi feshedildiği için şehit sayılmayan Göçenoğlu Servergazi Fetih Camii'nde kılınan cenaze namazı ardından Servergazi Mezarlığı'na defnedildi.

 

OĞLUMU HASTANEDE OYALAMIŞLAR
Oğuzhan Göçeroğlu'nun babası Abdullah Göçenoğlu, oğlunun Akçakale Devlet Hastanesi'nde ilaç verilerek oyalandığını iddia etti.  Sözleşmesinin sonradan feshedildiğini belirten baba Göçenoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: "Görev şehidi olarak geçmemesinin tek sebebi 27 Aralık tarihinde sözleşmesinin feshedilmesi. Kasım ayında bu çocuğun 2 adım önünde bomba patlıyor. Önündeki kişi yaralı ancak oğlumda herhangi bir yaralanma olmuyor. Biz sonradan İzmir'e götürdüğümüzde öğreniyoruz ki beyin damarlarında çatlama oluşmuş. Bu doktor raporuyla sabit. Buna rağmen Akçakale Devlet Hastanesi'nde başı ağrıdığı için 2 aspirin, tekrar gittiğinde gripin veriyorlar. Bir ay boyunca orada oyalıyorlar. Ben oradan aldım geldim ama altın günlerimizi orada tüketmişiz. Benim o doktorlarla bir zorum yok; ancak, onlar da imkanları ölçüsünde bunları yapabilmişler"

 

"BİR ÖLÜR, BİN DİRİLİRİZ"
Oğuzhan Göçenoğlu'nun cenazesi Servergazi Fetih Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Servergazi Mezarlığı'na defnedildi. Cenazede duygulu anlar yaşayan baba Abdullah Göçenoğlu, "Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez. İki oğlum daha var onlar da helal olsun. Bir ölür, bin diriliriz" diyerek cemaate seslendi. Cenazeye Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli 11. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Bilal Öztürk ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı