Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 10:51 Bu haber 1748 kez okundu
 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun
Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba'nın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı şu şekildedir: Tüm Dünya işçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs’ı, bu yıl da karanlık bir tablo ile karşılıyoruz;

Sendikal hak ve özgürlüklerin gasp edildiği, sınırlandırıldığı,  her türlü fiili mücadele ve direnişin bastırılmaya çalışıldığı günlerden geçiyoruz…

Biliyoruz ki bu süreçte asıl hedeflenen, işçi sınıfı ve emekçi kesimlerin vermiş olduğu demokrasi ve özgürlükler mücadelesinin engellenmesi, birlik ve dayanışma ruhunun zayıflatılmasıdır.

 

2019 ‘un 1 Mayıs’ında; Ülkemizde ve dünyada bize dayatılan açlığa, savaşa, eşitsizliğe, adaletsizliğe, yoksulluğa, sömürüye, savaşa, ötekileştirmeye, doğanın katline ve cinsiyet ayrımcılığına karşı yaşamımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız.

 

Temel hak ve özgürlüklerle beraber işçi emeğinin gerektiği saygıyı görmesi dileği ile 1 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 1, Mayıs, Emek, ve, Dayanışma, Günü, Kutlu, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı