Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 14:14 Bu haber 1386 kez okundu
 
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI
Denizli 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde düzenlenen ve Valimiz Hasan Karahan’ın da katıldığı etkinlikte, 15 Temmuz Şehitleri anıldı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

Etkinliğe; Valimiz Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, protokol, okul müdürleri, gaziler, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende; Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mustafa Ayçiçek yaptı.

15 Temmuz konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler Pamukkale Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Şeyma Nur Kuru, Tavas Anadolu Lisesi Emre Karagöl, Merkezefendi Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büşra Karaman, Pamukkale Hüsamettin Kulaklı İlkokulu     Cemile Elif İpek, Honaz Kocabaş İlkokulu Alper Karadağ, Buldan       Güngör Cerit Cumhuriyet İlkokulu   Eylül Ellal Demirel, Pamukkale Merkez Ortaokulu Ahsen Asma, Serinhisar Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu       Kemal Kıranta ve Tavas Çağırgan Ortaokulu Mert Kaplan’a ödülleri Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından verildi.

“Mehmet Toprak Oldu” ve “Bu Bayrak İnmeyecek” isimli şiirler okul öğrencileri tarafından seslendirdi. Balkan Savaşlarından Günümüze Şehitlerimiz konulu video davetlilere izlettirildi. Görüntüler eşliğinde “30 Kuş” Şiiri okul öğretmenlerinden Yaşar Dündar tarafından okundu. 15 Temmuz günü “Saat Saat Ne Oldu” videosu ile darbe girişimi gününde neler yaşandığı izleyenlerin hafızasında yenilendi.

Programda sonunda okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatronun sergilenmesinin adından tüm salon ayağa kalkarak ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak öğrencileri alkışladı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 15, TEMMUZ, ŞEHİTLERİ, ANILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı