Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 09:15 Bu haber 4249 kez okundu
 
19 Mayıs bağımsızlığımızın müjdecisi olmuştur
Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.
İLÇE HABERLERİ Haberi
19 Mayıs bağımsızlığımızın müjdecisi olmuştur

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışıyla yaktığı milli mücadele ateşi, İstikbal ve İstiklalimiz yolunda kaderimizi değiştiren tarihimizdeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla yaktığı milli mücadele ateşi ile başlatılan Kurtuluş Savaşı, tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin topyekun genç yaşlı, kadın erkek demeden yokluklar içerisinde ortaya koyduğu eşsiz bağımsızlık mücadelesi ile zaferle sonuçlanmış, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Tarihimizde ki dönüm noktalarından olan bu anlamlı günü Türk gençliğine armağan eden Atatürk, gençliğe verdiği değeri ve güveni ortaya koyarak Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğini ifade etmiştir. İnanıyorum ki yarınlarımızın teminatı gençlerimiz, ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında gerekeni yapacak, araştıran, üreten, sorgulayan, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyan bireyler olarak ülkemize değer katmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919'un 101'inci yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, Türk gençliğinin ve Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyorum."

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 19, Mayıs, bağımsızlığımızın, müjdecisi, olmuştur,
Yorumlar
Haber Yazılımı