Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 19:16 Bu haber 1363 kez okundu
 
Ağaoğlu, Katar Finans Merkezi ile niyet mektubu imzaladı
EKONOMİ Haberi
Ağaoğlu, Katar Finans Merkezi ile niyet mektubu imzaladı

İSTANBUL (AA) - Ağaoğlu Şirketler Grubu ile Katar Finans Merkezi arasında, iki ülkenin finans merkezlerinin ilişkilerin geliştirilmesi hakkında niyet mektubu imzalandı.

Ağaoğlu'ndan yapılan açıklamaya göre, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi - İş Geliştirme Grup Başkanı Burak Kutluğ ve beraberindek,i heyetle Katar Finans Merkezi'ni ziyaret etti.

Burada Katar Finans Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yousuf Mohamed Al-Jaida ve üst düzey yetkililer ile görüşen Ağaoğlu, Katar Finans Merkezi hakkında bilgi aldı ve iki finans merkezi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi hakkında niyet mektubu imzaladı.

İmza töreninde konuşan Ağaoğlu, Katar'ın, Türkiye'nin geleceğine ve büyüme potansiyeline inandığını belirterek, aynı zamanda ticari ilişkiler ve yatırım fırsatları açısından Türkiye'nin en önemli stratejik ortaklarından olduğunu bildirdi.

Ağaoğlu Grubu olarak, 1981 yılından bu yana 35 binden fazla konut ve ticari ünite geliştirdiklerini aktaran Ağaoğlu, "Türkiye'nin en büyük gayrimenkul geliştiricisi olmamızın yanında İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin en önemli geliştiricisiyiz. Katar Finans Merkezi, modern ve etkili finans merkezi yapısının çok iyi bir örneğidir. İmzaladığımız niyet mektubunun İstanbul Finans Merkezi ve Katar Finans Merkezi arasında bir stratejik ortaklık oluşturma yolunu açtığına inanıyorum. İstanbul Uluslararası Finans Merkezindeki en önemli geliştiricilerden biri olarak, bu niyet mektubu ile önemli bir işbirliğine imza atmaktan gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.


- "Anlaşma bölgenin kalkınması için önem taşıyor"


Katar Finans Merkezi Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Mohamed Al-Jaida ise bu anlaşmanın bölgenin kalkınması ve ikili ilişkilerin gelişmesi açısından büyük önem taşıdığını belirterek, Katar'da faaliyet gösteren 200'den fazla Türk şirketinin ve onların ortak olduğu girişimlerin bulunduğunu aktardı.

Al-Jaida, "İmzalanan iyi niyet mektubu ile beklentilerimiz daha fazla Türk şirketinin Katar’a gelmesi yönündedir." değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada verilen bilgiye göre, imzalanan niyet mektubu Türk firmalarının Katar Finans Merkezine proaktif bir şekilde tanıtılması gibi önemli avantajları da beraberinde getirecek. Ayrıca her iki taraf Katar ve Türkiye'ye karşı ilgi duyulan konularda ortak seminer ve konferans düzenleyerek karşılıklı işbirliğini güçlendirmeyi hedefleyecek. Bunlara ek olarak iki finans merkezi arasında ilgili hukuki, ticari ve yatırım amaçlı ilişkilerin geliştirilmesi bekleniyor.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Ağaoğlu,, Katar, Finans, Merkezi, ile, niyet, mektubu, imzaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı