Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 10:26 Bu haber 887 kez okundu
 
AĞLAYAN KIZI BAŞKAN AKCAN TESELLİ ETTİ
Çal’da şiir okuyan öğrenci göz yaşlarına boğuldu.
İLÇE HABERLERİ Haberi
AĞLAYAN KIZI  BAŞKAN AKCAN TESELLİ ETTİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80.yılında yurt genelinde olduğu gibi Denizli’nin Çal ilçesinde de düzenlenen törenle anıldı. Bir öğrenci şiir okurken gözyaşlarına boğuldu. Belediye Başkanı Fethi Akcan, Atatürk için göz yaşı döken öğrenciye mendili verdi, teselli etti.

Çal’da, Atatürk’ü anma programı Belediye Kültür Sarayı Tören Alanı’nda başladı. Ardından Belediye Düğün Salonu’nda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Şiir okuyan Çal Cumhuriyet Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Raziye Pekdemir, göz yaşlarına boğuldu. Sahnede göz yaşlarına hakim olamayan Raziye Pekdemir protokol, öğretmenler, öğrenciler ve davetlilere de duygu dolu anlar yaşattı. Pekdemir göz yaşı dökerken, şiiri bitti ve bu sırada Belediye Başkanı Fethi Akcan, sahneye yürüdü, cebinden çıkardığı mendilini göz yaşı döken öğrenciye verdi.

Bir süre Raziye Pekdemir’i teselli eden Akcan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin payidar kalacağına, Atatürk’ün unutulmayacağına bir kez daha tanıklık ettik, inancımız arttı. Türk gençliği, cumhuriyetine ve Atatürk’e bağlılığını her seferinde dile getiriyor, yaşıyor, yaşatıyor” dedi.

13 yaşındaki Raziye Pekdemir ise, “Atatürk’ü çok seviyorum. Ölümünü kabullenemiyorum. Hala yaşıyormuş gibi hissediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: AĞLAYAN, KIZI, , BAŞKAN, AKCAN, TESELLİ, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı