Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 11:12 Bu haber 1255 kez okundu
 
AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör’ün Mevlid Kandili Mesajı
Ak Parti il Başkanı Yücel Güngör, tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (S.AV) dünyaya teşriflerini müjdeleyen Mevlid Kandili münasebetiyle mesaj yayınladı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör’ün Mevlid Kandili Mesajı

İl Başkanı Güngör, mesajında şunları ifade etti;

 

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı teşrifini müjdeleyen Mevlid Kandiline ulaşmanın huzuru, mutluluğu içerisindeyiz. 

 

Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimiz’in yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna, en önemli hadiselerinden biridir.  O, hep iyilik ve güzelliği tavsiye etmiş, yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, barışın huzurun,  hayır ve esenliğin yeryüzünde tesis edilmesini sağlamıştır.

 

Sevgili Peygamberimizin müstesna hayatından bize gösterdiği ve inci mercan sözlerinden bizlere vaaz ettiği iyiliği, güzelliği, doğruluğu, emaneti korumayı insanı,  eşref-i mahlukat olarak görüp hakkını vermeyi, zayıf, yetim, kimsesiz ve muhtaçlara yardım etmeyi, hayırda yarışmayı, birbirini sevmeyi hasılı her yönüyle hayırlı bir insan olmayı bizler de en önemli vazife görüp bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz.

 

Müslümanlar için güzelliklere erişme, af ve mağfirete ulaşmanın vesilesi ve en kutlu yolu olan bu gecenin birlik ve beraberliğimize, dirlik ve düzenimize vesile olması temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini en kalbi dileklerimle kutluyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: AK, Parti, İl, Başkanı, Yücel, Güngör’ün, Mevlid, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı