Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 08:21 Bu haber 1193 kez okundu
 
ATA’MIZIN MİRASI İLELEBET PAYİDAR KALACAK!
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıldönümünde anma mesajı yayınladı. Şahin Tin; ‘Millet olarak aziz Atatürk’e müteşekkiriz, onun bizlere bıraktığı kutlu mirası ilelebet payidar kalacak’ dedi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
ATA’MIZIN MİRASI İLELEBET PAYİDAR KALACAK!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde anma mesajı yayınladı. Milletvekili Şahin Tin, yayınlamış olduğu anma mesajında şu görüşlerini paylaştı: ‘Düşmana karşı göğsünü siper ederek vatanın kurtuluşu için büyük mücadeleleri zafere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ortaya koyduğu cesur irade sayesinde Cumhuriyetimizin temellerini atmıştır. Sarsılmaz değerlerimizin inşasına ilk tuğlayı koyan Gazi Atatürk yaşadığı süre içinde aldığı cesur kararlar sayesinde aziz milletimize destansı bir hikâye bırakmıştır.’

 FİKİRLERİ HER ZAMAN YAŞAYACAK

 Mustafa Kemal Atatürk’ün yorgun bir millete cesaret aşıladığını ve cesur duruşuyla harap olan vatan topraklarına umut fidanları diktiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; ‘Gazi Mustafa Kemal üstün meziyetlere sahip komutan ve aynı zamanda güçlü bir devlet adamıydı. Türkiye’nin istiklal ve istikbaline ışık tutan, eşsiz bilgi ve tecrübesiyle milletimizi yepyeni ufuklara sürükleyen Gazi Atatürk bugünlerin temelini yaşadığı o dönemlerde atarak bizlere geniş bir ufuk çizmiştir. Onun fikirleri bizde her zaman yaşayacak, bizlere emanet olarak bıraktığı milli değerlerimiz ve kutlu mirası ilelebet payidar kalacaktır. Bu hüzünlü gün vesilesiyle aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum’ dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ATA’MIZIN, MİRASI, İLELEBET, PAYİDAR, KALACAK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı