Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 05:55 Bu haber 1330 kez okundu
 
ATSIZ ATA’YI UNUTMADILAR
Merkezefendi Ülkü Ocakları tarafından Hüseyin Nihal Atsız’ı anma programı düzenlendi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
ATSIZ ATA’YI UNUTMADILAR

Çatalçeşme OdaTiyatrosunda gerçekleştirilen  anma programına Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl ve İlçe yöneticileri, Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri ile çok sayıda Ülkücü katıldı.

“TEMEL TAŞIMIZ”

Programın açış konuşmasını yapan Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Salonda bulunan Orta öğretim Ülkücülerine seslenen Aydınlı, “Orta Öğretim Teşkilatımız Ülkü Ocaklarımızın temel taşıdır. Orta Öğretim Teşkilatımızın güçlü olması demek,  Ülkü Ocaklarımızın güçlü olması demektir. Bunun için de hepimize önemli görevler düşmektedir” dedi.

Merkezefendi Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Çavdar da  konuşmasında, teşkilatının  yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

AYKOL, ATSIZ ATA’YI ANLATTI

Açış konuşmalarının  ardından TÜRKAV Denizli Şube Başkanı, Eğitimci  Ahmet  Aykol, Hüseyin Nihal  Atsız’ın hayatı ve eserleri hakkında  katılımcılara bilgi aktardı. Aykol, “Hüseyin Nihal Atsız, Türk yazar, şair, düşünür ve öğretmen olarak biliniyor. Benimsediği Türkçü-Turancı dünya görüşü ile Türklerin tarihini konu edindiği sayısız eserle Türk edebiyatına büyük katkı sağlayan edebiyatçı eserleriyle büyük bir kitleyi etkilemeyi başarmıştır. Kaleme aldığı eserlerinde ağırlıklı olarak Türk mitolojisinden unsurlara yer veren Atsız, düz yazılarının yanı sıra şiirleriyle de edebiyat dünyasına adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır” dedi.

Anma programında, Ülkücü gençler  Hüseyin Nihal Atsız’ın  Geri Gelen Mektup, Kahramanlık, Mutlak Seveceksin, Yolların Sonu, Davetiye, Kürşat'ın Sofrası isimli şiirlerini seslendirdi. Program Kürşat Sözmez’in sunduğu mini konserle sona erdi. 

 

Kaynak: Mesut GÜLER

Kaynak: Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ATSIZ, ATA’YI, UNUTMADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı