Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 05:15 Bu haber 1788 kez okundu
 
Bakanlar Zeybekci ve Soylu Denizli'de nikah şahidi oldu
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Bakanlar Zeybekci ve Soylu Denizli'de nikah şahidi oldu

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli'de Oğuzhan Fatma Aygören çiftinin nikah şahidi oldu.

Çeşitli programlara katılmak için Denizli'ye gelen Zeybekci ile Soylu Merkezefendi ilçesindeki bir otelde Ali ve Nursel Aygören'in oğlu Oğuzhan ile Nadire ve Ömer Turan'ın kızı Fatma'nın nikah törenine katıldı.

Çiftin nikah şahitliklerini Bakan Zeybekci ve Soylu'nun yanı sıra Denizli Valisi Hasan Karahan, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, AK Parti Denizli milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Sema Ramazanoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu yaptı.

Çiftin nikahını kıyan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, evlilik cüzdanını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya verdi.

Cüzdanı geline veren Soylu, çiftin birbirine çok yakıştığını söyleyerek "Allah nazardan korusun inşallah. Güzel ve uzun bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Mevlana evliliği tarif ederken Hazreti Peygamberin yolu olarak tarif etmiş. Birbiriniz muhakkak çok seveceksiniz. Ve birbirinize de saygıyı ihmal etmeyeceksiniz. Ama bizim size bir tavsiyemiz var. Birbirinizi sevdiğiniz kadar, hane içerisinde gösterdiğiniz sevgi kadar sizi bugüne getiren, dualarla size bakan ve büyütürken de hep arkanızdan dua okuyan anne ve babalarınızı birbirinizden ne olursunuz fazla sevin. Eğer severseniz evinizde bereket eksik olmaz. Ülkesini ve vatanını seven güzel çocuklar yetiştirin. Ve herkes sizin evliliğinizi örnek göstersin." ifadelerini kullandı.

Soylu, çifte 4 çocuk tavsiyesinde bulundu.

Bakan Zeybekci ve diğer katılımcılar da çifte mutluluk diledi.



Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Bakanlar, Zeybekci, ve, Soylu, Denizli'de, nikah, şahidi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı