Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 11:59 Bu haber 942 kez okundu
 
BARO BAŞKANI MÜJDAT İLHAN'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI
Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal onuru 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95'ncü yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
BARO BAŞKANI MÜJDAT İLHAN'DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI

Onurlu bir yaşamı seçen Türk milletimiz Cumhuriyetin kazanımlarını sonsuza kadar yaşatacak, yüceltecek ve yüzyıllar boyu bu gururla kutlamaya devam edecektir.

29 Ekim 1923 Türk Milleti'nin karanlıktan aydınlığa çıkma tarihidir. O gün milli egemenlik ve bağımsızlığımız,  çağdaş bir hukuk devleti olmamız hayalden gerçeğe dönüşmüştür.

Türk Ulusunun birlik ve beraberliğinin temeli Kurtuluş Savaşımıza, Türkiye Cumhuriyetinin Laik ve Demokratik yapısı Cumhuriyetimize dayanmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün padişahlığı ve halifeliği kaldırarak yerine Ulus egemenliğine dayanan cumhuriyeti ilan etmesi ülkemiz demokratik sisteminin başlangıcı olmuştur. Sonrasında  Ulu Önder Atatürk'ün ilke ve inkılapları ışığında ilerleyen ülkemiz, çağdaşlaşma, ekonomik, sosyal ve hukuksal açılardan önemli gelişmeler kaydetmiştir. Bilimde, sanayide, eğitimde ve diğer alanlarda elde edilen başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandırmayı da aynı kararlılıkla sürdürecektir.

Çağdaş uygarlık hedefimize yönelik bir devlet ve toplum yapısının temelini oluşturan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı canı gönülden kutluyoruz.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BARO, BAŞKANI, MÜJDAT, İLHAN'DAN, 29, EKİM, CUMHURİYET, BAYRAMI, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı