Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 13:44 Bu haber 1936 kez okundu
 
Başarılarımızın Özünde Birlik ve Beraberlik Var
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği kapsamında ilimizde 423 okul müdürü ve müdür yardımcısı tercihleri doğrultusunda yer değiştirdi.
EĞİTİM Haberi
Başarılarımızın Özünde Birlik ve Beraberlik Var

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, yönetmelik kapsamında görevleri değişerek yeni görev yerlerinde görevlerine başlayan okul müdür ve müdür yardımcıları bir araya geldi.

 

Merkezefendi Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, 19 ilçe milli eğitim müdürü, yönetmelik kapsamında yer değiştiren okul müdürleri ile müdür yardımcıları katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Değerli çalışma arkadaşlarım, çok kıymetli okul müdürü arkadaşlarım hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Öncelikle sayın bakanımızın selamlarını iletiyorum. Bizler sizlerle birlikte eğitim öğretim alanında bütün çalışmalarımızı en hızlı şekilde nasıl yapabiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz. Her yıl milli eğitim müdürlüğü olarak ölçme ve değerlendirme birimimizle, değerli okul müdürü arkadaşlarımız ve 15 bin öğretmenimizle birlikte neler yaptığımızı masaya yatırıyoruz. Denizli’de nicelik anlamında çok mesafe kat ettik. Nitelik anlamında da başarılarımızla liderliğe oynuyoruz. Bunun mimarı da sizler, öğretmen arkadaşlar, okul aile birliklerimiz, velilerimiz ve ekip arkadaşlarımızdır.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılını nihayetlendirdik. Güzel bir çalışma ve güzel bir başarı ile noktaladık. Denizli’de LGS ‘de tam puan yapan 26 öğrencimiz var. Bütün toplantılarda dile getirdiğim gibi bizim önümüzde bir yol haritamız var. Bu yol haritamızı ekip arkadaşlarımızla birlikte 15 bin öğretmenimize anlattık. 2023 Vizyon Belgesini tüm eğitimciler olarak benimsemeliyiz. 1118 okul ve kurumumuzun tamamında bunu başarmalıyız. Bugüne kadar 285 civarı beceri atölyesi yaptık. Ayrıca 250 hayırseverimizin eğitime büyük katkıları oldu. 160 okulumuz hayırseverlerimiz tarafından anahtar teslimi yapılarak eğitime kazandırıldı.

 

Eğitimde fırsat eşitliğini ön planda tutacağız. Her okulumuz nicelik ve nitelik anlamında aynı olacak. İlimizin her okulunda, her mahallesinde ve her ilçesinde başarı oranı aynı olacak. Bunun üzerine ekip olarak çalışıyoruz fakat esas çalışmayı yaparak farkındalık yaratacak ve iyi örneklerle bu işe gönül verecek olanlar değerli öğretmen arkadaşlarım ve siz değerli okul müdürlerimizsiniz. Öğretmenlerimize hep destek olmalıyız. Başarılarımızın özünde birlik ve beraberlik var. Okul idarecilerimiz öğretmen ve öğrencileri ile iç içe olduğu sürece başarı her zaman pozitif yönde artar.

 

Sayın Bakanımızın da söylediği gibi Çocuklarımızı özgürce düşünebilen ve özgürce konuşabilen nesiller haline getirirsek işte o zaman gerçek kimliğimize kavuşmuş oluruz. Bizler bu ülke adına, bu bayrak adına, vatan adına en güzel şekilde Denizli’mizi nasıl temsil edebiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerimizin okul kıyafetlerinde herhangi bir değişiklik olmadan önceki yıllarda kullanılan kıyafetler kullanılacak. Okullarımızda başarıya endeksli çalışmalar yapıyoruz. Destekleme yetiştirme kurslarına önem veriyoruz.

 

Denizli’yi hem LGS’de hem YKS’de olduğu gibi ve ayrıca yine bu yıl da değerler eğitimini ön planda tutarak saygı, sevgi, ahlak, edep gibi önemli değerlerimizi sürdürerek başarılarımızı artıracağız” dedi.

 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Başarılarımızın, Özünde, Birlik, ve, Beraberlik, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı