Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 06:52 Bu haber 1667 kez okundu
 
BAŞKAN ARSLAN'DAN MÜJDE
Çameli- Gölhisar Yolu Tamamlanıyor...
İLÇE HABERLERİ Haberi
BAŞKAN ARSLAN'DAN MÜJDE

ÇAMELİ-GÖLHİSAR YOLU YAPILIYOR

Çameli’nin ulaşım ağında problemler bir bir çözülüyor 2 sene önce 25 yıldır bitirilemeyen Çameli –Acıpayam yolu 3 dönem milletvekilliği ile 62, 63 ve 65’nci hükümetlerinin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin talimatları ile tamamlanıp 23 Haziran 2017 itibari ile açılmıştır.

İHALE GERÇEKLEŞTİ 

Çameli Gölhisar yolu Çameli Belediyemiz ve Gölhisar Belediyesi'nin girişimleri sonucu mevcut 26 km yol sürücüler için tehlike arz ediyor. Yol hem çok virajlı ve dar olduğu için günümüz şartlarına cevap veremiyordur. Yeni yolun güzergâhı ve projesi tamamlandı ve yol tamamlandığında Çameli-Gölhisar arası 16 km olacak.

ÇAMELİ’NİN BİR HAYALİ’DE GERÇEK OLUYOR

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, ''2018/643900 ihale kayıt numarasıyla 19 Aralık 2018 tarihinde ihale ilanı yayınlanan Gölhisar-Çameli yolu ihalesi, Antalya 13. Bölge Müdürlüğü tarafından 29 Ocak 2019 günü gerçekleştirildi. Bu yolun yapılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'a, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'na, Denizli Ak Parti Milletvekillerimiz Cahit Özkan,Şahin Tin,Nilgün Ök,Ahmet Yıldız’a, Burdur Ak Parti milletvekillerimiz Bayram Özçelik ile Yasin Uğur'a ve Antalya 13. Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu'na teşekkür ederiz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.'' dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BAŞKAN, ARSLAN'DAN, MÜJDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı