Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 05:53 Bu haber 4773 kez okundu
 
BAŞKAN NURİYE SELEK OLDU
Çameli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimli olağan genel kurulu gerçekleştirildi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
BAŞKAN NURİYE SELEK OLDU

Çameli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı Çameli Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Yapılan seçimde oy birliği ile Nuriye Selek Kadın Meclisi başkanlığına seçildi.

Çameli Belediyesi Kent Konseyi Sekreteri Reyhan Batur; Kadınlarımız toplumsal yaşamın, üretim, iş, kültür, sanat, eğitim ve bunun gibi alanlarında söz sahibi olmaları, araştıran, üreten, girişimci bireyler olmaları kaçınılmazdır. Bu nedenle kadınlarımızın kent yönetiminde karar alma mekanizmalarına katılmaları, yaşanılan sorunların çözümünde farklı roller almaları gerekmektedir. Sizler gönüllülük esasıyla yürütülen bu görevlerde, sosyal yaşamlarınızdan zaman ayırarak çocuklarınıza daha iyi bir kent bırakmak için buradasınız. Kendi yaşam alanlarımız olan kent merkezlerini arzuladığımız standartlara çıkarmak için çaba sarf etmeliyiz. Bu noktada projeler geliştirerek yerel yönetimlere sunmalıyız. Kadın meclisi ile uyumlu bir şekilde çalışarak güzel projelere imza atılacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

Başkanlık seçiminin ardından teşekkür konuşması yapan Nuriye Selek, ''Kent konseyleri kentteki paydaşlarıyla kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, projelerinin üretildiği, çözümlerin geliştirildiği, ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu demokratik yapılardır. Bu düşünceyle kentin ve kent insanının sorunlarına çözüm arandığı ve projelerin üretildiği bir konsey olarak çalışacağız. Desteklerinden dolayı Çameli Belediye Başkanımız Cengiz Arslan’a teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BAŞKAN, NURİYE, SELEK, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı