Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 09:01 Bu haber 1385 kez okundu
 
BAYIRALAN MAHALLESİ, ŞEHİTLERİNİ UNTUMADI
Denizli’nin Çal İlçesi’ne bağlı Bayıralan Mahallesi, şehitlerini unutmadı. Yakınlarının şehitlerinin hayrına verdiği yemekte, mahalle gençliği Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçik’e selam gönderdi. Askerimizin muvaffakiyeti için dualar edildi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
BAYIRALAN MAHALLESİ, ŞEHİTLERİNİ UNTUMADI

Bayıralan Mahallesi’nde düzenli olarak halı saha maçlarına çıkan gençler, bu kez daha güzel bir etkinliğe imza attı. Eskiden Çal’a bağlı bir köy olan mahallenin şehitleri Polis Mehmet Mezkit, Sıhhıye Er Hasan İlhan ve Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Arıkan başta olmak üzere tüm şehitler için mevlit okutuldu.

Şehit Uzman Çavuş’un kardeşleri Mehmet ve Mesut Arıkan, “Tertip komitemize emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Râhmet ve minnetle yâd etmek ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü toplumsal olarak sözde değil özde de gösterebilmek adına birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde böylesi güzel etkinliklere her zaman ihtiyaç var. Böylesi birleştirici ve kaynaştırıcı hâyırlara vesile olan herkesten Allâh razı olsun. Allâh kabûl ve makbul eylesin inşallah” dedi.

SIRAMIZI BEKLİYORUZ; HEPİMİZ MEHMET’İZ, HEPİMİZ ASKERİZ!

Mahallenin gençleri ise, ülkelerinin varlığı, vatanın bütünlüğü için canını feda edecek Mehmet, Hasan ve Muhammetler’in bitmeyeceğini söyleyip, “Hepimiz hazır askeriz; sıramızı bekliyoruz. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yer bizim için vatanımızdan bir köşedir. Vatan nöbetini devir lamayı beklediğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu akranlarımız ile büyüklerimize, özellikle de sınır güvenliğimiz için göğsünü kurşuna siper eden askerlerimize selam olsun. Allâh, yâr ve yardımcıları olsun” dediler.

ŞEHİR MERKEZİNDEKİ KÖYLÜLER DE KATILDI

Bayıralan Mahallesi Sağlık Ocağı bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, din görevlileri mevlid-i şerif okudu. Daha sonra da ikrama geçildi.

Milli birlik ve beraberliğin korunması adına bu tür programları önemsediklerini dile getiren mahalleli, “Mahallemizin gençlerinin hazırladığı bu tür programlara büyük değer veriyoruz ve önemli bir mâni olmadığı müddetçe geleneksel olarak her yıl düzenleyeceğiz. Bu etkinlikle, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımız pekişti. Allâh, toplumsal birlik ve beraberliğimizi daim etsin.
Fırat’ın doğusuna yönelik operasyonda görev yapan kahraman Mehmetçik’imize de muvaffakiyetler diliyor, ‘Allâh, yâr ve yardımcıları olsun’ diyoruz.” dediler.

KÖYÜN TERÖRLE MÜCADELEDE 3 ŞEHİDİ VAR

22 Şubat 1980’de PKK tarafından görev yaptığı Diyarbakır’da şehit edilen Polis Memuru Mehmet Mezkit, Bayıralan’ın Doğu-Güneydoğu operasyon bölgesindeki ilk terör şehidi.

Mahallenin Doğu-Güneydoğu operasyon bölgesindeki ikinci terör şehidi Sıhhiye Er Hasan İlhan ise, vatani görevini yapmakta olduğu Kayseri'de, PKK’nın bombalı terör saldırısında 17 Aralık 2016’da şehit düştü.

Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Arıkan da, 18 Eylül 2017’de Mardin’in Nusaybin İlçesi'ne bağlı Çalıköy Mahallesi kırsalında, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olmuştu. 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BAYIRALAN, MAHALLESİ,, ŞEHİTLERİNİ, UNTUMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı