Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 06:05 Bu haber 3423 kez okundu
 
BBP Lideri Destici Denizli'den Seslendi
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 'Türkiye Kucaklaşıyor Birlikte Buluşuyor' bölge toplantılarının Denizli etabı için kente geldi. Denizli Dedeman Otelde gerçekleşen toplantıya BBP Liderinin yanı sıra Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı, Önceki Dönem Genel Başkanı Murat Aslan, çevre illerden yöneticiler ve binlerce kişi katıldı.
SİYASET Haberi
BBP Lideri Destici Denizli'den Seslendi

Toplantıda konuşan BBP Lideri Destici Ülke Gündemini İç ve Dış Siyaseti Değerlendirdi.

 

 "İDAM İSTİYORUZ"

İdam konusunda konuşan Destici, biran önce bu konunun geri getirilmesini arzu etiklerini söyledi. Destici," Biz idam deyince birileri diyor ki bizim karşımızda 'iyi de burada bir hata yapılırsa bir iki yıl sonra gerçek ortaya çıkarsa telafisi mümkün değil.' Biz, şüpheli davalarda idam cezası verilsin demiyoruz, faili kesin olan davalarda idam verilsin. En son Ordu'daki Ceren Özdemir hadisesinde olduğu gibi. Faili kesin olan hadiselerde biz mutlaka idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz ya da Beşiktaş'ta polislerimize yönelik saldırıda hayatını kaybeden onlarca polisimizin, şehidimizin katili teröristler için. Yani bizzat bombayı patlatan ve kurşunu sıkan teröristler için. Biz sadece bu iki kesim için idam cezasının geri getirilmesini arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"ERKEN SEÇİM ÜLKENİN HAYRINA DEĞİL"

 

Erken seçim tartışmalarına açıklık getiren BBP Lideri Destici bu konun ülkenin hayrına olmayacağını söyledi.  "Biz de niye yeni sisteme 'Evet' dedik? Bir sebebi de işte Türkiye istikrara kavuşsun, temsilde adalet güçlensin diye verdik ve bakın şu anda TBMM'ye neredeyse seçime girmeye hak kazanan bütün partiler Meclis'te temsil ediliyor. Temsil oranı hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Milli bakiye sisteminden bu yana en yüksek temsil oranı yaşanıyor. Öbür taraftan istikrar... Eğer bugün eski sistem olsaydı bu sene, önümüzdeki sene seçim olurdu. Hükümeti yıkarlardı. Nasıl biliyor musunuz? 1997'de Refah-Yol hükümetini nasıl yıktılarsa hangi tezgahla hangi oyunla yıktılarsa aynı yöntemle yıkarlardı"diyerek erken seçim istemediklerini belirtti.

 

CHP VE İYİ PARTİ'YE ÇAĞRI " HDP'nin peşine takılmaktan vazgeçin "

 

CHP ve İYİ Parti'ye çağrıda bulunan Destici HDP'nin peşinden ayrılmaları gerektiğini, milli politiklalarda devletin yanında olmaları gerektiğini söyledi. Desti,"Sınırlarımız dışında güçlü harekatlar başlatınca şaşırdılar kaldılar. Türkiye'den bunu beklemiyorlardı. Hiç şüpheniz olmasın 15 Temmuz darbe girişimi de bütün bu gelişmelerle ilişkilidir. Orada da yapılmak istenen Türkiye'yi bir iç savaşa sürüklemek, Türkiye'ye bir işgal girişiminin başlangıcıydı ama elhamdülillah devletimiz, milletimiz buna müsaade etmedi ve bundan sonra da müsaade etmeyecek. Bundan sonra da hep birlikte duracağız. Rahmetli şehit liderimizin Muhsin Başkanımızın dediği gibi, 'Darbe kimden gelirse gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın karşısındayız'. Namlusunu milletine döndürmüş tanka selam durmadık ve bundan sonra da durmayacağız. Onun için ben CHP ve İYİ Parti'ye diyorum ki HDP'nin peşine takılmaktan vazgeçin, gelin milli politikaların yanında durun ve devletin attığı bu tür güçlü adımları destekleyin. Çünkü burada destek içeriden ne kadar güçlü olursa biz oralarda o kadar başarılı oluruz."

 

DOĞU TÜRKİSTAN'DA ZULÜM DURUNA KADAR SUSMAYACAĞIZ

 

Çin'in Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur Türklerine  yaptığı zulüm hakkında da konuşan Destici," Bu bizlerin meselesidir. Bu zulüm bitene kadar Çin ile ilişkiler askıya alınabilir. Biz her zaman mazlumun yanındayız. Bu insanlık dışı hareketi kabul etmiyoruz" dedi.

 

ALPEREN OCAKLARI'NA ÖVGÜDE BULUNDU

 

Alperen Ocakları hakkında açıklama yapan BBP Lideri Destici," 27 yıllık bir tecrübe ile bu ülkeyi yönetmeye hazır bir kadrolarımız var. Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu bizlere öyle bir kadro bırakmıştır ki , en samimi en başarılı kadrolar bizdedir. Bu kadrolar vatanı için canını verecek kudretteki kadrolardır. Diri, canlı, gözü pek, inançlı, imanlı, kararlı bir gençliğimiz var. Ama yeterli mi, yetersiz. Bu konuda arkadaşlarımızın, mensuplarımızın evlatlarını Alperen  Ocakları ile buluşturması noktasında da özel bir gayret istiyorum.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BBP, Lideri, Destici, Denizli'den, Seslendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı