Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 07:05 Bu haber 7686 kez okundu
 
BEYAĞAÇLILAR ORMAN VE MADENLE İLGİLİ MYO İSTİYORLAR
Beyağaç ilçesi, yer altı ve yer üstü zenginlikleri ve doğal güzellikleri bakımından Denizli’nin incisi, küçük ama şirin bir ilçesidir.
BEYAĞAÇ Haberi
BEYAĞAÇLILAR ORMAN VE MADENLE İLGİLİ MYO İSTİYORLAR

Özellikle Beyağaç, 92 Orman Varlığı, krom ağırlıklı yüksek maden rezervi, tarım, turizm ve hayvancılık açısından elverişli imkanlara sahiptir.

Mevcut maden ocaklarında 500 civarında işçi çalışmaktadır.Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde ise 60 civarında çalışan personel bulunmaktadır.

Ayrıca topuklu, yumaklı, kartal köyü, karagöl yaylaları ile sit alanı ilan edilen 1400 yıllık karacam ağaçları bulunan ABİDE AĞAÇLAR ORMANI da acilen değerlendirmeyi bekleyen bakir alanlardır.

Beyağaç ilçesi belirtilen özellikleri dolayısıyla Orman MYO ve Maden MYO açılması için gerekli şartları taşımaktadır.

Beyağaç Kaymakamlığı, Beyağaç Belediye Başkanlığı, Beyağaç’ın önde gelenleri ile Denizli ve Ankara’daki Beyağaçlılar da böyle bir hizmetin Beyağaç’a kazandırılmasından sevinç duyacaklarını, her türlü maddi ve manevi desteği vereceklerini, esasen fiziki mekan sıkıntısı da çekilmeyeceğini ifade etmektedirler. Denizli Valiliği ile Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nün ve siyasetçilerin Beyağaç’I bu yönden de inceleyip değerlendirmelerinde yarar gördüklerini önemle belirtmektedirler…

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BEYAĞAÇLILAR, ORMAN, VE, MADENLE, İLGİLİ, MYO, İSTİYORLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı