Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 10:09 Bu haber 1175 kez okundu
 
Bilim Projeleri Yarışması’nda Üçüncü Oldular
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilim ve Bahar Şenlikleri çerçevesinde düzenlenen 27. Bilim ve Bahar Şenliği Üniversite Öğrencileri Arası Bilim Projeleri Yarışması’nda PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri; “Spastisitesi Olan Nörolojik Hastalarda Spastisite Kontrolüne Yönelik Eğitimin Etkinliğinin İncelenmesi” adlı projeleri ile üçüncülük ödülünü kazandı.
EĞİTİM Haberi
Bilim Projeleri Yarışması’nda Üçüncü Oldular

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri Doç. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz’ın danışmanlığını yaptığı 3 proje ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi 27. Bilim ve Bahar Şenliği Üniversite Öğrencileri Arası Bilim Projeleri Yarışması’na katıldı ve ön elemeyi geçerek finale kaldı.

Yardımcı danışmanlığını Uzm. Fzt. Mehmet Duray’ın yaptığı “Diabetus Mellitus Tanılı Bireylerde İnkontinans, Aerobik Endurans ve Fiziksel Aktivite” adlı proje lisans öğrencileri Aslı Akbulut (proje yürütücüsü), Bahriye Özalp ve Mironshoxbek Urınov tarafından sunuldu.

Yardımcı danışmanlığını Uzm.Fzt. Aziz Dengiz’in yaptığı “Alzheimer Hastalığı Tanılı Bireylerde Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala'nın Kognitif Fonksiyon, El Becerileri ve Anksiyete Üzerine Etkisinin İncelenmesi” adlı proje lisans öğrencileri Fehmi Gün (proje yürütücüsü) ve Şeyma Kocabaş tarafından sunuldu.

Yardımcı Danışmanlığını Araş. Gör. Dr. Fzt. Güzin Kara’nın yaptığı ve lisans öğrencileri Girayhan Yıldız (proje yürütücüsü) ve Mert Bediz tarafından sunulan “Spastisitesi Olan Nörolojik Hastalarda Spastisite Kontrolüne Yönelik Eğitimin Etkinliğinin İncelenmesi” adlı proje ise Manisa Celal Bayar Üniversitesi 27. Bilim ve Bahar Şenliği Üniversite Öğrencileri Arası Bilim Projeleri Yarışması’nda üçüncülük ödülü aldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Bilim, Projeleri, Yarışması’nda, Üçüncü, Oldular,
Yorumlar
Haber Yazılımı