Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 13:39 Bu haber 1365 kez okundu
 
Buldan GEKA’nın hibe trenini kaçırmak istemiyor
Buldan,GEKA’nın Eko-Turizminde Yeni Destinasyonlar programından yararlanarak, turizm potansiyelini değerlendirmek, turizm faaliyetlerini yaygınlaştırmak için harekete geçti. GEKA’nın öncülüğünde düzenlenmesi planlanan “Buldan Eko-Turizmi Çalıştayı”nda, ilçenin turizm alanında güçlü ve zayıf yönleri, fırsatları, tehditleri ve gelecek faaliyetleri belirlenecek.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Buldan GEKA’nın hibe trenini kaçırmak istemiyor

Buldan Eko Turizmde Yeni Destinasyon Komisyonu Kaymakam Murat Sarı başkanlığında toplandı. GEKA Ekonomik Araştırmalar ve Planlama Uzmanı Dilşad Akar’ın,  GEKA tarafından hazırlanan Eko-Turizminde Yeni Destinasyonlar programı ile ilgili bilgi verdiği toplantıya, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, PAÜ Buldan MYO Müdürü Prof.Dr. İsmail Çeviş, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor Araştırmacısı Rıdvan Kayhan, STK Buldan temsilcileri ile esnaf katıldı.

Üç-dört yıllık süreç içerisinde 5- 10 milyon avro hibe desteği sağlanacağını vurgulayan Kaymakam Murat Sarı, GEKA üzerinden proje yaparak Buldan’ın güzelliklerini, özelliklerini daha da artırmayı düşündüklerini belirtti. 

Belediye Başkanı Mustafa Şevik ise toplantının açılış konuşmasında, Buldan’ın yol haritasını çizerek tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini turizme kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. GEKA’nın proje çağrılarının iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını da çizen Başkan Şevik, Buldan için bu trenin kaçılmaması gerektiğini söyledi.  

ÇALIŞTAY YAPILACAK

Buldan Destinasyon Yönetim Kurulu,  toplantıda, “Buldan Turizmi Çalıştayı” yapılması yönünde karar aldı. “Doğa ve Spor Turizmi Olanakları”, “Yerel Kültürün Turizme Entegre Edilmesi”,  “Hierapolis-Laodikya-Tripolis-Buldan Yayla Gölü Kral Yolu”, “Ürün Geliştirme, Pazarlama Ve Markalaşma”  konu başlıklarında gerçekleştirilecek olan Buldan Eko-Turizm Çalıştayı’nda, ilçenin turizm alanında güçlü ve zayıf yönlerini, fırsatları, tehditleri ve gelecek faaliyetleri belirlenecek.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Buldan, GEKA’nın, hibe, trenini, kaçırmak, istemiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı