Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 09:44 Bu haber 912 kez okundu
 
Büyük Menderes Havzası'nda Sürdürülebilir Tarım Toplantısı Yapıldı
İlimizde Tarım Sektörü paydaşlarına yönelik “Büyük Menderes Havzası'nda Sürdürülebilir Tarım” konulu toplantı düzenlendi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Büyük Menderes Havzası'nda Sürdürülebilir Tarım Toplantısı Yapıldı

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ege Üniversitesi ve Doğayı Koruma Vakfı(WWF) tarafından ortaklaşa hazırlanan "Büyük Menderes Havzası'nda Sürdürülebilir Tarım" konulu iki günlük toplantıya İl Müdür Vekili Mehmet Atmacaoğlu, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. İbrahim Duman, Dr. Burçak İşçi ve Dr. Nihal Acarsoy Bilgin, Doğayı Koruma Vakfı(WWF) temsilcileri, STK temsilcileri, teknik personeller ve önder meyve ve bağ üreticileri katıldı.

Toplantının birinci Prof.Dr. İbrahim Duman, Prof.Dr. Hakan Geren, Dr. Burçak İşçi, Dr. Nihal Acarsoy Bilgin, Dr. Ülfet Erdal tarafından Havzanın su kaynaklarının korunması, durumu, sürdürülebilir kullanımı ve tarım sektörüne yönelik riskleri, Sürdürülebilir Tarım konusunda farkındalık yaratma ve kapasite geliştirme çalışmaları, Sürdürülebilir Tarımda uygulamaya geçiş potansiyeli, Ürün hastalık ve zararlılarına karşı kullanılan modern mücadele yöntemleri, Doğru gübreleme, aşırı gübre kullanımının doğaya, çevreye ve su kaynaklarına yönelik olumsuz etkileri konularında bilgiler verildi.

Toplantının ikinci gününde pamuk ve mısır üreticilerine yönelik bilgiler verildi. Son bölümünde ise soru-cevap bölümü ve yapılan değerlendirmelerle toplantı sona erdi.
Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Büyük, Menderes, Havzası'nda, Sürdürülebilir, Tarım, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı