Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 15:03 Bu haber 2326 kez okundu
 
ÇINTAR MANTARI O İLÇEDE BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Denizli’nin Çameli İlçesi’nde son bahar aylarında ortaya çıkan çıntar mantarı bölge halkının geçim kaynağı olmaya devam ediyor. Kasapçılık yapan Yaşar Oymak, sattığı et ürünlerinin yanı sıra besin deposu olan çıntar mantarı ile gelir sağlıyor.
İLÇE HABERLERİ Haberi
ÇINTAR MANTARI O İLÇEDE BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Çameli İlçesinde bölge halık, son baharda yağan yağmurlardan sonra ortaya çıkan çıntar mantarı toplamaya başladı. Bir çok ailenin geçimini sağladığı çıntar mantarını artık işletmelerde satmaya başladı. Kasap dükkanı olan Yaşar Oymak topladığı çıntar mantarını dükkanında satarak kazancını arttırıyor. Kilosu 35 liradan satılan çıntar mantarının besin değerleri çok yüksek.

 

Dağ yamaçlarında otların arasında yetişen mantarları toplayan vatandaşlar toptan yada kilo hesabı satış yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyor. Aile bütçesine katkı sağlamak için sabahın erken saatlerinde mantar toplamaya giden vatandaşlar topladıkları mantarları ilçe merkezinde veya şehir merkezine getirerek satıyorlar.

 

Çıntar mantarının besin değerinin oldukça yüksek olduğu, lezzet ve şifa kaynağı mantarın birçok derde deva olduğu belirtiliyor.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÇINTAR, MANTARI, O, İLÇEDE, BÜYÜK, İLGİ, GÖRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı