Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:49 Bu haber 1463 kez okundu
 
CAHİT ÖZKAN'DAN 15 MAYIS MESAJI
Denizli Milletvekili-AK Parti Grup Başkanvekili Av. Cahit Özkan, 15 Mayıs Milli Mücadele Günüyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
CAHİT ÖZKAN'DAN 15 MAYIS MESAJI

100 yıl önce Yunan işgaline karşı Denizli halkının tek vücut direndiğini belirten Cahit Özkan, bu destansı mücadelenin ilk adımının Denizli’de atılmış olmasının kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Denizli Milletvekili-AK Parti Grup Başkanvekili Av. Cahit Özkan açıklamasında, “Denizli’de Milli Mücadele’yi 15 Mayıs 1919’da fetva yayınlanan Denizli Müftüsü Ahmet Hulusi Efendi başlatmıştır. Fetvasında; “Muhterem Denizlililer, İzmir Yunanlılar tarafından işgal edilmiştir. Bu tecavüze karşı hareketsiz kalmak din ve devlete ihanettir. Cihat tam manasıyla teşekkül etmiş dini fariza olarak karşımızdadır. Silahımız olmayabilir; topsuz, tüfeksiz, sapan taşlarıyla da düşmanın karşısına çıkacağız. İstiklal aşkı, vatan sevgisi, kalbimizdeki imanla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu uğurda canını verenler şehit, kalanlar gazidir. Bu mutlak olarak cihad-ı mukaddestir. Korkmayınız, ümitsiz olmayınız, bu Liva-i Hamd’ın altında toplanınız ve mücadeleye hazırlanınız.” diyerek başlamıştır.” dedi.

Av. Cahit Özkan açıklamasını şöyle tamamladı. “Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Denizli’mizde verdiği fetva ile Yunan işgaline karşı halkı direnişe çağıran Müftü Ahmet Hulusi Efendi’ye, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarına ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: CAHİT, ÖZKAN'DAN, 15, MAYIS, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı