Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 07:01 Bu haber 239 kez okundu
 
CAHİT ÖZKAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
CAHİT ÖZKAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Özkan mesajında; “Öğretmenlik, sadece sınıfta öğrencilere bilgi aktarmak değil, bunun yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Bu sebeple, öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak milletimiz için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri ve önemi bulunmaktadır.

Bugün de milletçe, eğitime, öğretime, ilme, alime, öğretmene derin bir saygıyla, muhabbetle yaklaşıyoruz.

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır.

Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşmektedir.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır.

Bizler de öğretmenlerimizi her açıdan güçlendirmeye, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya, özlük haklarında iyileştirmeler yapmaya, huzur ve refah içinde yaşamalarına büyük önem veriyoruz.

Ülkemizin 81 vilayetinde, şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar her karışında vazifelerini hakkıyla yerine getiren öğretmenlerimizi, kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.

 

Emekli öğretmenlerimize saygılarımı ifade ediyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: CAHİT, ÖZKAN’DAN, ÖĞRETMENLER, GÜNÜ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı