Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 13:47 Bu haber 4881 kez okundu
 
ÇAMELİ ARTIK HER YERE ÇOK YAKIN
Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, son 5 yıllık süreçte özellikle yol yapımı konusunda Çameli’ye büyük katkılar sundukları mesajını verdi. Arslan, “Çameli artık her yere çok yakın” ifadesini kullandı.
İLÇE HABERLERİ Haberi
ÇAMELİ ARTIK HER YERE ÇOK YAKIN

Başarılı çalışmalarıyla bilinen Denizli’nin Çameli İlçe Belediye Başkanı Cengiz Arslan, yeniden aday oldu. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aday olduğunu açıkladığı Çameli Belediye Başkan Cengiz Arslan, ropörtaj serimizde Çameli’ye özellikle yol yapımı konusunda verdiği katkıları anlattı.

“GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞTIK”

Çameli’de yol yapımı konusunda ne gibi çalışmalar yapıldı?

Çameli’de ilçe belediyesinin ilgili birimlerinin büyükşehir belediyesi ile gece-gündüz demeden yürüttüğü yol yapımı ve asfaltlama çalışmaları kapsamında 5 yılda 138 kilometresi büyükşehir, 3 buçuk Çameli belediyesi olmak üzere toplam 141 kilometre birinci kat ve ikinci kat sıcak asfalt satih kaplama gerçekleştirildi. İlçenin çok sayıda mahallesinin yollarına 415 bin metrekaresi Denizli Büyükşehir Belediyesi ve 120 bin metrekaresi Çameli Belediyesi tarafından karşılanmak üzere toplam 535 bin metrekare kilit parke taşı döşemesi yapıldı. 451 kilometresi Denizli Büyükşehir Belediye 200 kilometresi de Çameli Belediyesi tarafından toplam 651 kilometre yolda kumlama çalışması yapıldı. Yol çalışmalarında ihtiyaç duyulan 2 adet köprü ve 5 adet menfez inşaatı da tamamlanarak hizmete girdi. İlçe merkezinde altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda 6 kilometrelik sıcak asfalt çalışması için de ihaleye çıkıldı.

“ÇALIŞMALAR KESİNTİSİZ ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLÜYOR”

Kış Çameli’nde zorlu geçiyor. Karakış konusunda ne gibi çalışmalar yapılıyor?

Öte yandan Denizli’nin en yüksek rakımlı ilçelerinden biri olan Çameli’de, kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle Çameli Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 5 ay meşakketli bir karla mücadele çalışması sürdürüyor. Yüksek kesimlerdeki mahalle akslarında yoğun kar yağışı ve buzlanma etkisiyle ulaşımın aksadığı yollarda 11 araçla kar-kış mücadelesi veriliyor. Yolların trafiğe açık kalması için de çalışmalar da kesintisiz bir şekilde sürdürülüyor.

“ÇAMELİ DENİZE AÇILAN KAPI”

Artık Çameli Denizli’nin denize açılan kapısı diyebilir miyiz?

Evet, Çameli Denizli’nin denize açılan kapısı oldu. Zaten ilk işimiz, Çameli’nin kanayan yarası olan ilçenin kış aylarında dönem dönem Denizli ile irtibatının dahi kesilmesine yol açan Denizli- Çameli yol çalışmaları oldu. Bir türlü çözülemeyen Denizli-Çameli yolu, Başkan Cengiz Arslan’la, AK parti il ve ilçe başkanlarının, milletvekillerinin girişimleri ve dönemin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin acil ve önemli talimatıyla tamamlandı. Artık Denizliler, 1 saat 50 dakikada Fethiye’ye ulaşırken, Acıpayam’la ilçe arasındaki bu otoban gibi yolla Çameli adeta Denizli’nin denize açılan kapısı oldu. Öte yandan Çameli’nin bu güzergahta bulunan bazı mahallelerinin de mümkün olan en kısa mesafeden bu yolla bağlanma çalışması devam ediyor. Bu kapsamda Güzelyurt ana yol bağlantı yolu çalışmaları da başlamış durumda.

“ÇAMELİ NİHAT ZEYBEKCİ BULVARI İLE DAHA BİR GÜZEL”

Eski Ekonomi Bakanı Zeybekci de unutulmadı, değil mi?

Çameli olarak, ilçeye yapılan yatırımlarda önemli oranlarda desteği bulunan dönemin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi de unutmadık. İlçe merkezindeki büyük caddeye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Bulvarı adı verildi. Bulvarın orta refüjüne belediye personeli tarafından ağaç fidanları dikildi. Bulvar kenarlarında da peyzaj çalışmaları yapıldı. Son olarak da aydınlatma çalışmaları tamamlanan Nihat Zeybekci Bulvarı, modern görünümüyle Çameli’ye ayrı bir güzellik kattı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÇAMELİ, ARTIK, HER, YERE, ÇOK, YAKIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı