Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 14:18 Bu haber 2149 kez okundu
 
ÇAMELİ BELEDİYE MECLİSİ 2019 YILI KASIM AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANTISI 1. BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ
Çameli Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısı 01 Kasım Cuma günü saat 11:00’de Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN Başkanlığında gerçekleştirildi. Yoklama ve açılışın ardından, gelen yazılar gündeme alınarak değerlendirildi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
ÇAMELİ BELEDİYE MECLİSİ 2019 YILI KASIM AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANTISI 1. BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

GÜNDEM:
1)- 5393 sayılı Belediye Kanun’unun 38/g ve 18/p maddesi gereğince, görev alanımızla ilgili konularda faaliyet gösteren, Türkiye koordinatörlüğünü İzmir Seferihisar Belediyesinin yaptığı Cittaslow (Yavaş Şehir Birliği ) tüzüğünün kabul edilmesi, Cittaslow uluslararası ağına katılım başvurusu yapılması, adaylık süreci kapsamında başvuru ücretinin ödenmesi, başvurunun kabul edilmesi halinde her sene Cittaslow tarafından belirlenen yıllık aidatın ödenmesi, katılım başvurusunun kabul edilmesi halinde Cittaslow logosunun Belediyemizin turistik ve kültürel faaliyetlerinde kamusal kimliğinin bir parçası olarak kullanılması, Cittaslow için Belediye Başkanının delege seçilmesi, Cittaslow için Belediyemiz çalışanları arasından teknik temas kişisinin belirlenmesi ve tüm iş ve işlemler için Belediye Başkanı Sayın Cengiz ARSLAN’a yetki verilmesinin görüşülmesi.

2)- 5393 sayılı Belediye Kanun’unun 15. maddesi gereğince; hissesinin yüzde yüzü Belediyemize ait ÇAMBEL L.T.D. Ş.T.İ’nin Sosyal Güvenlik Kurumu borçlarına istinaden Belediyemizden borca yeter miktarda haczedilebilecek mal gösterilmesi hususunun görüşülmesi.

3)- 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 68. ve 38/g maddeleri gereğince, İş Bankası Acıpayam Şubesinden kullanmış olduğumuz 2 adet cari kredinin faizlerin düşmesi sebebiyle İller Bankasından alınan teminat mektubunun revize edilerek daha avantajlı faiz oranından yapılandırma işlemi yapılması ile ilgili ilgili tüm işlemleri yapmaya, sözleşme ve evrakları imzalamaya Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN’a yetki verilmesinin görüşülmesi.

EK GÜNDEM

3194 sayılı İmar Kanununun 8.maddesi ve Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliğinin 26.maddesi gereğince, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının UİP 39652 PİN numaralı Denizli İli Çameli İlçesi Yunuspınarı Mahallesi 299 ada 17 nolu parsel ile ilgili olarak üst kademe plan kararlarına uygunluğunun sağlanması amacıyla hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu

4 madde Oy Birliği kabul edilip komisyonlara gönderildi. Çameli Belediyesi Kasım ayı 1.Birleşim kapatıldı. Belediye Meclisi 2019 yılı Kasım ayı Meclis Toplantısı 2. birleşim 04 Kasım 2019 Pazartesi Günü saat 14.00’de olarak olmasını oy birliği ile kabul edildi

 
Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÇAMELİ, BELEDİYE, MECLİSİ, 2019, YILI, KASIM, AYI, OLAĞAN, MECLİSİ, TOPLANTISI, 1., BİRLEŞİMİ, GERÇEKLEŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı