Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 06:46 Bu haber 2885 kez okundu
 
ÇAMELİ’DE DOMATES İHRACATI
Denizli'nin Çameli ilçesinde örtü altı sebze yetiştiriciliği kapsamında elde edilen ilk hasat domates Suudi Arabistan'a gönderildi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
ÇAMELİ’DE DOMATES İHRACATI

Çameli’de 700 dönüm sera’da Örtü altı seracılıkta bu yıl üretilen domatesin ilk 15 tonu Suudi Arabistan’a ihraç için yola çıkarken, üretilen domateslerin farklı ülkelere ihracatı bekleniyor.

ÇAMELİ DOMATESİ MARKA HALİNE GELECEK

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, ''Çameli bir tarım ilçesidir. Topraklarından bereket fışkırıyor. Örtü altı seracılıkta Denizli'de rol model olduk. Raf ömrü uzun ve lezzetli domateslerimizi yurtdışına pazarlıyoruz. Çameli Tarım Danışmanlık ofisimizle fidelerin dikiminden hasadına kadar olan süreci sıkı sıkı takip ediyoruz. Artık üretiyoruz ve ürettiğimizi ihraç ediyoruz. İlk hasadımız Mersin üzerinden Suudi Arabistan'a ulaşacak. Örtü altı seracılıkta bu yıl üretilen domatesin ilk 15 tonu Suudi Arabistan’a ihraç için yola çıkarken, üretilen domateslerin farklı ülkelere ihracatı yaparak Çameli domatesinin lezzetini Dünya tadacak.'' dedi. 

Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer; ''Bölgemizden domates ihracatının artması üreticilerimize de katkı sağlayacaktır. Üreticimizin alın teri ve ürününün değeri karşılığını bulacaktır." dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÇAMELİ’DE, DOMATES, İHRACATI,
Yorumlar
Haber Yazılımı