Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 09:21 Bu haber 2714 kez okundu
 
ÇAMELİ'NİN BUZ GİBİ HAVASINA HAYRAN KALDILAR
Akdeniz Belediyeler Birliği Turizm Komisyonu Toplantısı sonrası Turizm Komisyonu üyeleri ve Çameli ilçesinin doğal güzellikleri gezildi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
ÇAMELİ'NİN BUZ GİBİ HAVASINA HAYRAN KALDILAR

Çameli Taş Konaklarda 1 gece konaklayan misafirler Başkan Arslan’ın rehberliğinde İlçe gezisi yapıldı. Turizm Komisyonu üyelerinin ilk durağı Çameli Belediye Başkanlığına gerçekleşti, misafirlerini ağırlayan Başkan Arslan ilçedeki çalışmalar ve gerçekleşecek olan yatırımlardan bahsetti.

Hayri Dev Kültür Merkezi ve sanat atölyelerini gezen misafirler Çameli’de Yamaç Paraşütü pist alanında doğa manzarasını seyretmenin mutluluğunu yaşadılar. Elmalı Mahallesinde bulunan Çameli Halk Eğitim Merkezinde Yöresel Kilim ve Bez dokuma atölyesinde el emeği göz nuru Çameli’ye özgü kök boyadan yapılan kilim ve bez dokumalarını yapan kadınları ziyaret ederek Kilim dokumacılığı milletimizin kültüründe çok önemli bir yere sahiptir diyen Başkan Arslan, bu kültürel mirasın devam ettirilmesini sağlıyoruz bayanlarımız içinde ev ekonomisine gelir sağlıyor dedi. Elmalı Mahallesindeki Bağ evleri gezisi ve doğal güzelliklerini gezdiren Başkan Arslan misafirlerine leğen böreği ikram etti.

BAŞKAN ARSLAN’DAN LEĞEN BÖREĞİ İKRAMI

İçerisinde et, soğan, bulgur, sızdırılmış kuyruk yağı, karabiber, kimyon, pul biber, hamurunda ise mısır ununun dayanılmaz lezzeti olan Yörük kültürünün egemen olduğu Çameli mutfağının lezzetlerinden olan Leğen Böreğini ikram eden Başkan Arslan’a teşekkür ederek Yörük kültürünün egemen olduğu Çameli mutfağının birbirinden farklı yemek kültürü ve farklı lezzetleri ile bambaşka tadı damağımızda kaldı dediler.

YAZ SICAĞINDA SERİN BİR CENNET

Gezi Sonrası Akdeniz Belediyeler Birliği Turizm Komisyonu Üyeleri 1500 rakımdayız 22 derece yaz sıcağından bunalanların kaçış rotası akşam saatlerinde 15 derece soğuktan üşüyüp ceketinizi bile giyebilirsiniz.Buz gibi havası var Çameli’nin bozulmamış doğası, tarihi dokusu, lezzetli yöresel yemekleri, dereler, gölleri, cana yakın insanları temiz havası, suyu, yemyeşil dağları, nehirleri ve doğal yapısıyla yeryüzü cennetini andıran Çameli doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen doğal güzellikler ve yaşam var. İlçe merkezinde Taş Konaklar ilçeye çok yakışmış. Arkadaşlarımızla tekrar gelmek için sözleştik. Çok da memnun kaldık. Çameli’nin mistik bir dokusu var.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÇAMELİ'NİN, BUZ, GİBİ, HAVASINA, HAYRAN, KALDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı