Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 08:04 Bu haber 1089 kez okundu
 
Çamelili Çiftçiler Antalya Tarım Fuarına Katıldı
Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı, 19’'uncu Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı (Growtech Eurasia), Antalya Expo Center'da Çameli'de Örtü Altı sebzecilikle uğraşan Çameli’li çiftçiler ve Çameli Belediye Başkan Arslan ve Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer fuarı gezerek bilgi sahibi oldu.
İLÇE HABERLERİ Haberi
Çamelili Çiftçiler Antalya Tarım Fuarına Katıldı

Seracılık ile ilgili her türlü materyal ve seracılık teknikleri, sulama sistemleri, fide, fidan, tohum çeşitleri, bitki koruma ilaçları, gübre çeşitleri, son teknoloji alet ve ekipmanların olduğu fuarda çiftçilerin bilgisine sundu.Yerli ve yabancı çiftçilerin de ziyaret ettiği fuarda çiftçiler diğer çiftçilerle tanışma imkanı buldu ve bilgi alışverişinde bulundular. Çameli Belediyesi'nin desteklediği tarım fuarı gezisinde çiftçiler modern tarım üzerine elde ettikleri bilgileri ilçede de uygulama konusunda imkan sahibi oldu.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, ''Çameli üreticisi yeniliklere açık ve teknolojik gelişmeleri izleyen, modern tarımın gereğini yerine getirme arzusunda olan üreticilerden oluşmaktadır. Yıl boyunca çalışan ve üreten çiftçilerimiz için bu fuar gezisi ayrıca bir moral gezisi olmuştur. İlçemizde Örtü Altı Yayla Seracılığı yapan kıymetli üreticilerimizi, Antalya Uluslararası Growtech 2019 Tarım Ekipmanları ve Sera Fuarına götürdük. Sera İle uğraşan çiftçilerimizi bilinçlendirmek ve üretimlerini verimli hale getirerek kazançlarını arttırmaları konusunda üreticilerimizin yanındayız, her zaman destekliyoruz..'' dedi.

Fuardan sonra Başkan Arslan ve Örtü Altı Seracılığı yapan çiftçilerle ile birlikte ÇEKOK Firması yetkilileriyle kaliteli ürün iç pazar, ihracat ve pazarlama ile ilgili yetkililerden bilgilendirme alarak Çekok Firmasını gezdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Çamelili, Çiftçiler, Antalya, Tarım, Fuarına, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı