Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 05:50 Bu haber 2031 kez okundu
 
ÇAMELİLİ ÖĞRENCİDEN BİR PROJE DAHA
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema öğrencisi Tunahan Gencel, TÜRKİYE'NİN KONUŞAN İLK ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİ'ni yapan ekibin kaptanlığını yapmıştı.
İLÇE HABERLERİ Haberi
ÇAMELİLİ ÖĞRENCİDEN BİR PROJE DAHA

Geçtiğimiz haftalarda Çameli ilçesinde bulunan Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çameli Anadolu Lisesi'nde öğrencilere GİRİŞİMCİLİĞE GİRİŞİMCİLİK VE ÖZ SEMİNERİ verilmişti. Şimdide İnnostation (Yenilik İstasyonu) isimli bir projesini hayata geçiriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 1. etapta 20.000 TL ve 2. Etapta 100.000 TL destek alarak projesini hayata geçirecek. Proje kapsamında Çanakkale'de 250'nin üzerinde üniversite ve lise öğrencisinin fikirlerini işe dönüştürmesinde katkı sağlayacak.

Girişimci gençlerimize iş fikri nasıl ortaya çıkar?

Nasıl şekillenir?

Nasıl projeye dökülür?

Nasıl destek bulunur?

Şirket nasıl kurulur?

Ürünümüzü nasıl pazarlarız?

Gibi sorularına cevap verecek. Robot, yazılım, programlama, prototip, 3D modelleme atölyelerinin kurulacağı projede eğitmenler kendi alanında uzman kişiler olacak. Projeye birçok kurum ve kuruluş ilgi duyuyor.

Çamelili Gencel, Bu projenin çok ilgi çektiğini ve büyüyeceğini söyledi. Birçok projelerinin olduklarını fakat yetişemediklerini söyledi. Hayatın içindeki sorunları biliyoruz, bekleyin biz geliyoruz. dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÇAMELİLİ, ÖĞRENCİDEN, BİR, PROJE, DAHA,
Yorumlar
Haber Yazılımı