Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 11:10 Bu haber 1590 kez okundu
 
ÇEVRE DUYARLIĞI YARIŞMASI SONUÇLANDI
Pamukkale Belediyesi tarafından ilçede bulunan 68 mahalle arasında en çevreci mahalleyi belirlemek amacıyla yapılan elektronik atık toplama yarışması sonuçlandı. Çevreye duyarlı, doğa dostu bir belediye olduğunu yaptığı her projede ortaya koyan Pamukkale Belediyesi’nin yarışmasında en çok elektronik atık toplayan mahalle muhtarları ödüllerini Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in elinden aldı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
ÇEVRE DUYARLIĞI YARIŞMASI SONUÇLANDI

Pamukkale ilçesinde sağlıktan, güvenliğe; turizmden, eğitime; spordan, sosyal belediyeciliğe her alanda öncülük ederken, çevreye duyarlı olduğunu her projesinde dikkat eden Pamukkale Belediyesi’nin geçtiğimiz Eylül ayında başlattığı ‘Pamukkale’de Mahalleler Yarışıyor’ adlı yarışması sonuçlandı. Çevreye duyarlı, doğa dostu olan Pamukkale Belediyesi,  doğaya zararlı olan elektronik atıklar konusunda farkındalık yaratmak adına ilçe genelini kapsayan yarışmayla en çevreci mahalle belirlendi. 3 Eylül 2018 tarihi itibari başlayan yarışma, 28 Şubat 2019 tarihinde sona erdi. Yarışma kapsamında vatandaşlar evlerinde bozuk, kullanılmayan elektronik atıkları muhtarlıklara teslim etti. Yarışma kapsamında toplanan atıklar Pamukkale Belediyesi’nin toplama sistemine verilerek, görevlilerce tutanaklar ile ayrı olarak kayıt altına alındı. Atık kategorisine göre en çok atık toplayan muhtarlıklar ödüllendirildi.

 

GÜRLESİN, “İLK GÜNDEN İTİBAREN ÇEVREYE KARŞI DUYARLI OLDUK”

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, atık elektronik eşyalar ile atık lambaların çöp olmadığı bilincini oluşturmak amacıyla düzenledikleri yarışma ile en çevreci mahalleyi belirlediklerini söyledi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, göreve geldikleri günden itibaren hayata geçirdikleri tüm projelerde önceliğin çevreyi korumak olduğunu belirterek, “Pamukkale Belediyesi’nin kurucu belediye başkanı olarak ilk günden itibaren çevreye karşı duyarlı olduk. Halkımız üzerinde de bu konuda dikkat çekerek, farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Pamukkale’de Mahalleler Yarışıyor’ adlı yarışmayı düzenledik. Pamukkale Belediyesi olarak kurulduğumuz günden bu yana, belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında düzenli olarak atık toplama hizmetini yürütüyoruz.  Hem bitkisel atıkların toplanması hem de ambalaj atıklarının ayrıştırılması noktasında önemli çalışmalar yaptık. Çevreyi korumak adına önemli bir çalışma olduğunun bilincindeyiz. Halkımız üzerinde de bu konuda farkındalık oluşturmak adına yarışmamız önemliydi” dedi.

 

EN ÇEVRECİ MAHALLE PELİTLİBAĞ

 

Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak, AEEE (Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların)Yönetmeliği kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilmiş olan AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Ticari İşletmesi ) ile işbirliği protokolü imzalayarak küçük ev aletleri ve floresan atık toplama ve bilinçlendirme çalışmaları başlatarak çevreye zarar veren aynı zamanda da ülke ekonomisi için değer taşıyan küçük elektrikli ve elektronik atık eşyaları ekonomiye geri kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. ‘Pamukkale’de Mahalleler Yarışıyor’ adlı yarışmaya istinaden dereceye giren muhtarların hediyesi olan Çay Makinesi’nin AGİD aracılığı ile ve diğer ilk üçe giren mahalle muhtarlarına çeşitli hediyelerin Pamukkale Belediyesi aracılığı ile verildiğini kaydeden Başkan Gürlesin, en çevreci mahallenin Pelitlibağ Mahallesi seçildiğini söyledi. Başkan Gürlesin, yarışmada birinci olan Pelitlibağ Muhtarı Mesut Ünal, ikinci Hacıkaplanlar Mahallesi Muhtarı Necdet Kunduracı ile üçüncü Bağbaşı Mahalle Muhtarı Süleyman Çolak’ın şahsında dereceye giren mahalle sakinlerine duyarlılıkları için teşekkür etti. Başkan Gürlesin, “Görevimiz boyunca, ilçemiz için en güzelini, en iyisini hedefledik. Çevreyi koruma, geleceğe yeşil bir Pamukkale bırakmak adına durmaksızın çalışmalarımızı sürdürdük. Bu yarışma kapsamında da doğaya atılan atıklar noktasında farkındalık oluşturduk. Tüm mahallelerimizin ilgisi oldukça fazlaydı. Tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÇEVRE, DUYARLIĞI, YARIŞMASI, SONUÇLANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı