Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 05:16 Bu haber 1207 kez okundu
 
CUMHUR İTTİFAKINDAN ANLAMLI MESAJ
Merkezefendi Belediyesi AK Parti ve MHP Gruplarından anlamlı bir açıklama geldi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
CUMHUR İTTİFAKINDAN ANLAMLI MESAJ

Geçtiğimiz günlerde Merkezefendi Belediyesi AK Parti ve MHP Grupları olarak CHP’li Merkezefendi Belediye Başkanlık makamına Belediye Meclisinin olağanüstü toplanması için bir önerge verilmesinin ardından Merkezefendi Belediye Meclisi olağanüstü toplantıya yanıt verdi.
21 Ekim Pazartesi Saat 16.00’da olağanüstü toplanan Merkezefendi Belediye Meclisinde AK Parti ve MHP grubu olarak destekleme mesajı Mecliste okutuldu.
AK Parti ve MHP’ Grubunun vermiş olduğu ‘Barış Pınarını Destekliyoruz’ başlıklı yazılı mesajda; Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır. 
DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR...
Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır. İfadeleri kullanıldı 
AK PARTİ VE MHP GRUPLARI HUZUR HAKLARINDAN FERAGAT ETTİ
Grup Toplantısında bir önerge daha veren AK Parti ve MHP Grupları önergesinde; Grup Toplantımızda alınacak Huzur Haklarının tamamını Mehmetçik Vakfına verilmesini talep ederek Huzur Haklarından feragat etti.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: CUMHUR, İTTİFAKINDAN, ANLAMLI, MESAJ,
Yorumlar
Haber Yazılımı