Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 13:13 Bu haber 1537 kez okundu
 
CUMHURİYETİN ARMAĞANI GİBİLER
Denizli’nin Çal ilçesine Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladığı gün bayan kaymakam ile bayan icra müdürü atandı. Kaymakam ve icra müdürüne hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Anlamlı bir günde makam koltuklarına oturan kaymakam ile icra müdürüne yeni görevlerinde başarı diliyorum. Onlar bize Cumhuriyet Bayramı’nın armağanı oldular” dedi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
CUMHURİYETİN ARMAĞANI GİBİLER

Aslen Rizeli olan Selin Sarı, 3 yıl önce Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2 yıl Samsun’un Yakakent ilçesinde vekaleten kaymakamlık yaptıktan sonra Denizli’nin Çal ilçesine asaleten atandı. Kaymakam Selin Sarı’yı ziyaret ederek çiçek takdim eden Çal’ın MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Kaymakam hanımın güzel Çal’ımıza verimli ve yararlı hizmetlerde bulunmasını diliyorum. Kendileriyle uyum içinde çalışacağız. Her şey Türkiye ve Çal için” dedi.

“KADIN ELİ ÇAL’A DAHA ETKİN DEĞECEK”

Başkan Akcan, daha sonra Çal İcra Müdürü olarak atanan Sevgi Ak Akman’ı ziyaret etti. Aslen Konyalı olup, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Sevgi Ak Akman, 2 yıl önce devlet memuru oldu, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde katip olarak görev yaptıktan sonra Çal’a icra müdürü olarak atandı. Ak Akman’a başarı dileyen Başkan Akcan, “İcra müdürüne müdür olarak görev yapacağı ilk yer olan Çal’a hoş geldin diyor, başarı diliyoruz. İlçemizde görev yapan İlçe Sağlık Grup Başkanı, adliyemizde görevli 2 hakimden sonra kaymakam ile icra müdürümüzün de kadın olması bizleri mutlu etti. Çal’a bundan sonra kadın eli daha etkin değecek” diye konuştu.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: CUMHURİYETİN, ARMAĞANI, GİBİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı