Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 09:52 Bu haber 1337 kez okundu
 
DAĞ BİSİKLETİ YARIŞMASI TARİHİ BELLİ OLDU
Dünya Bisiklet Birliği tarafından, Türkiye Bisiklet Federasyonu (UCI) himayelerinde ve Çameli Belediyesi tarafından organizasyonu yapılan Uluslararası Çameli Dağ Bisiklet Maraton Yarışması tarihi belli oldu.
İLÇE HABERLERİ Haberi
DAĞ BİSİKLETİ YARIŞMASI TARİHİ BELLİ OLDU

DENİZLİ YILINA YAKIŞIR ETKİNLİK

2020 yılı Denizli etkinlikleri kapsamında GEKA tarafından 16 Ağustos tarihinde Çameli’nin muhteşem coğrafyasında 80 km boyunca erkekler, 65 km bayanlar ormanların içinde patika yollarda ve şelale ve akarsuların içerinden geçerek yarışmanın heyecanını yaşayacaklar.

SPOR KENTİ ÇAMELİ

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 'Bisiklet ve yamaç paraşütü gibi aktiviteleri uluslararası boyuta taşıdığımız etkinlikte inanıyoruz ki Çameli’de düzenlediğimiz bisiklet organizasyonları ile bisiklete olan ilgi daha da artacak ve böylece sağlıklı ve çevreci yaşam için önemli bir bilinç ve kültüre de tam anlamı ile sahip olacağız. Hedefimiz doğa sporlarını ve alternatif turizm çeşitliliğini canlandırmaktır. Yarışacak olan sporcularımıza şimdiden kazasız belasız yarışma diliyorum.' dedi.

Yarış Çameli merkezden başlayıp Elmalı Mahallesinde bitecektir. Toprak, orman yolları ve asfalt yollardan oluşur. Elit Erkekler 80 km ve Elit Kadınlar yarışma parkuru 65 km’de toplamda 1870 metre irtifa kazanacaklar.

16 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Çameli Dağ Bisiklet Maraton Yarışması Valilik Denizli Büyükşehir Belediyesi ile beraber Denizli yılına yakışır bir organizasyon olacak.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: DAĞ, BİSİKLETİ, YARIŞMASI, TARİHİ, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı