Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 07:07 Bu haber 1541 kez okundu
 
DAMLA SU TÜREMEN DÜNYA İKİNCİSİ
Şili’nin başkenti Santiago’da başlayan Dünya Karate Şampiyonasının ilk günü tatamiye çıkan Denizlili Milli Sporcu Damla Su Türemen, ferdi katada dünya ikincisi olarak ülkemize gümüş madalya kazandırdı.
SPOR Haberi
DAMLA SU TÜREMEN DÜNYA İKİNCİSİ

23-27 Ekim tarihleri arasında yapılacak Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Dünya Şampiyonası Şili’nin başkenti Santiago’da başladı. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın kafile başkanlığını yaptığı Milli Takım, Brezilya, Mısır, Hırvatistan, Japonya ve Rusya ile birlikte tüm kategorilerde mücadele eden ekiplerden biri olurken 18 bayan, 21 erkek sporcu ülkemizi temsil ediyor.

DAMLA SU TÜREMEN SÖZÜNÜ TUTTU

Milli kafilede bulunan Denizlili sporcu Damla Su Türemen şampiyonanın ilk günü tatamiye çıktı. Ferdi kata dalında rakiplerini bir bir geçen ve finale kalan Türemen, finalde İtalyan Sonia Inzoli’ye kaybederek Dünya ikincisi oldu.

Dünya Şampiyonası öncesi Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaretinde Şili’den madalya ile döneceğinin sözünü veren Damla Su Türemen sözünü tutmuş oldu.

Bayanlar Kata Takım maçları ile 25 Ekim Cuma günü yeniden tatamiye çıkacak Damla Su Türemenli Milliler, takım halinde madalya arayacak.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: DAMLA, SU, TÜREMEN, DÜNYA, İKİNCİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı