Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 12:35 Bu haber 1731 kez okundu
 
Denizli'de İlköğretim Haftası Kutlama Programı Gerçekleştirildi
Denizli Valisi Hasan Karahan Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu Açılışı ve İlköğretim Haftası Kutlama Programına Katıldı.
EĞİTİM Haberi
Denizli'de İlköğretim Haftası Kutlama Programı Gerçekleştirildi

Denizlili Hayırseverlerimiz tarafından imece usulü yaptırılan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu Açılış Töreni ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı Valimiz Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törene; Valimiz Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan V. Ali Değirmenci, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunları gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi.

 

Gösterilerin ardından törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; “ Her yıl gelenek haline getirdiğimiz eğitim öğretim yılı ile birlikte yeni açılan okullarımızda eğitim öğretime başlıyoruz. Bu yıl da eğitim sevdalısı, gönlü zengin değerli Denizli halkımızdan 22 Hayırseverimizin katkılarıyla Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun açılışını gerçekleştireceğiz. Bu okulumuz 24 derslikli özel proje olup B+Z+3 kat olarak 4.459.220 TL’ye mal olmuştur. Huzurlarınızda tüm Hayırseverlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Denizlimizin bugünkü başarısında onların desteği çok büyük. Bu samimi dilek ve duygularımla 2019-2020 eğitim öğretim yılının, öğrencilerimize, eğitim çalışanlarına, Denizlimize, ülkemize sağlık, başarı, huzur ve güzellikler getirmesini diliyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Valimiz Karahan; konuşmasının ardından okulun yapımında katkı sunan 22 Hayırseverimize eğitime verdiği desteklerden dolayı plaket verdi. Valimiz Hasan Karahan daha sonra okulun açılış kurdelesini keserek, sınıfları gezdi ve öğrencilerle bir araya geldi, yetkililerden okul hakkında bilgi aldı.

 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Denizli'de, İlköğretim, Haftası, Kutlama, Programı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı