Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 12:40 Bu haber 12724 kez okundu
 
Denizli'deki Bu Okul Ege'nin Parlayan Yıldızı Oldu
Tarihin milli ve manevi mirasını geleceğine taşıma hedefiyle Türkiye'ye ve dünyaya yön verecek nesiller yetiştirme yolunda ilerleyen Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu adından sıkça söz ettiriyor.
EĞİTİM Haberi
Denizli'deki Bu Okul Ege'nin Parlayan Yıldızı Oldu

2018 yılında eğitim öğretime başlayan ve Denizli'de ezberleri bozan Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, adından söz ettiriyor. Öyle ki okul, fen ve kültür dersleri yanında İslami ilimleri, öğrencilerinin gönlüne işleyerek veren, değerler eğitimi prensipleri doğrultusunda geleceğe hazırlayan, Denizli'nin modern eğitim kurumu oldu. 
 
BİRÇOK PROJEYE DAHİL OLDULAR
 
Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, 2018 yılında hizmete açıldığı günden bu yana Erasmus, e-twinnining ve TUBİTAK projelerine dahil oldu. 
 
SEÇKİN ÖĞRETMEN KADROSU
 
Denizli'nin en iyi lokasyonlarından birisi olan Şirinköy yolu üzerinde havadar bir ortamda eğitim imkanı sunan okul, seçkin öğretmen kadrosuyla ve az sayıda seçilmiş öğrencileriyle eğitim ve öğretimini sürdürüyor. 
Verdiği gün boyu eğitim ile öğrencilerinin okul dışına çıkılmasına izin vermeyen ciddi ve disiplinli bir eğitim anlayışıyla eğitim veriliyor. 
 
ÖĞRENCİLERİN BİREYSEL İHTİYAÇLARI GÖZETİLİYOR
 
Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarını gözetiyor ve bireysel koçluk sistemi uyguluyor. Yine okul - veli işbirliği doğrultusunda öğrenci gelişimi izleniyor.
 
YABANCI DİL, ÇAĞDAŞ SANATLAR, MUSİKİ VE SPOR... 
 
Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda öğrencilere fen ve sosyal bilimler, geleneksel, görsel ve çağdaş sanatlar, musiki ve spor, yabancı dil, eğitimi veriliyor. 
Aynı zamanda alanında kariyer yapmış kişiler tarafından, öğrencilerinin geleceklerine yön verebilmeleri için kariyer günleri düzenleniyor. 
Eğitim planlanması dâhilinde, öğrencilerin sosyal motivasyonunu sağlamaya yönelik eğitim gezileri ve sosyal ve sportif faaliyetler eğitim dönemi boyunca devam ettiriliyor.
 
SALGIN SÜRECİNDE CANLI DERSLER
 
Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın sürecinde de okul öğretmenleri tarafından ZOOM ve EBA üzerinden öğrenci takipli canlı dersler yapıldığı kaydedildi.
Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Denizli'deki, Bu, Okul, Ege'nin, Parlayan, Yıldızı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı