Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 06:06 Bu haber 1689 kez okundu
 
DENİZLİ HAK ETTİĞİNİ ALIYOR!
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı söz alarak Denizli hakkında konuşma yaptı.
GÜNDEM Haberi
DENİZLİ HAK ETTİĞİNİ ALIYOR!

Denizli’ye 16 yıllık AK Parti iktidarları döneminde genel bütçeden 22,5 milyar liralık yatırım yapıldığını belirten Milletvekili Şahin Tin, “İlimizin hem kamu hizmetleri, hem de belediyecilik anlamında yaşadığı büyük dönüşüm ortadadır. Denizli 16 yılda parmakla gösterilen bir il oldu. Biz de Denizli’mizin hak ettiğini alması için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Denizli ile ilgili gündem dışı söz alarak konuşma yaptı.

 

 

“DENİZLİ GÜÇLÜ BİR KENTTİR”

 

 

Konuşmasında Denizli’nin ekonomik tablosu ve potansiyeli hakkında bilgi veren Milletvekili Şahin Tin, “Denizli’miz sanayisi hızla gelişen üreten ve kendi öz değerleriyle hızla güçlenen ve büyüyen bir ilimizdir. Denizli, müteşebbis insanlarının gayretli çalışmaları sayesinde bugün birçok alanda kendini kanıtlamış ve kendine yeten bir şehir haline gelmiştir. Denizli denince akla, ilk termal kaplıcalarıyla meşhur beyaz cennet Pamukkale’miz gelir. Ancak Denizli, dokumanın, leblebi imalatının, ayakkabı üretiminin, deri sektörünün ve bıçakçılığın da başkenti konumundadır. Denizli, turizm ve sağlık gibi hizmete dayalı sektörlerin yanı sıra, tekstil ve konfeksiyon ile kablo, makine, enerji, mermer ve traverten, tarım, hayvancılık ve cam sanayinde büyük yatırımlarıyla öne çıkar. Kentimizde, sanayi çeşitli ve güçlüdür. Denizli’miz Türkiye’de en fazla ihracat yapan iller arasında 9. sırada yerini alarak, sanayi ve üretimde sadece ülkemizde değil, Dünya’da da önemli bir noktaya ulaşmıştır. Tarım ve hayvancılık konusunda da oldukça gelişen Denizli’miz tarım ürünlerinin ihracatında da ciddi mesafeler kat etmiştir. Yine potansiyel jeotermal enerjide Denizli olarak Dünya’da 7’nci, Avrupa’da 1’inciyiz. Türkiye’deki Jeotermal kaynakların yüzde 75’i bölgemizdedir” dedi.

 

 

“DENİZLİ İSTİHDAMDA ÖNEMLİ PAYA SAHİP”

 

 

Denizli’nin istihdam konusunda önemli bir paya sahip olduğunu vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, “Sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasında hızla konumunu yükselten Denizli’miz, istihdam konusunda özellikle iktidarımız dönemindeki istikrar sayesinde yükseliş göstererek işsizlik rakamlarını aşağı seviyelere çekmiştir. Denizli’mizde on ve ondan fazla işçi çalıştıran işletme sayımız 3.473’ü bularak, azımsanmayacak rakamlara ulaşmıştır. Denizli’de toplam beş adet Organize Sanayi bölgemiz bulunuyor. Bununla birlikte Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulumu ve Türkiye’nin ilk jeotermal Sera Organize Sanayi Bölgesinin kurulum çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

 

 

“HEMŞEHRİLERİMİZİN REFAHI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE”

 

 

Hizmet etme gayesiyle sürekli bir çaba içerisinde olduklarını belirten Milletvekili Şahin Tin, “AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana Denizli’mizin, genel ve yerel idareden hak ettiğini almasını sağladık. Bugün bu icraatlar sayesinde marka kent olan Denizli’miz, bir baştan bir başa yeniden imar edildi. Bizim için hemşehrilerimizin refah içinde yaşaması her şeyin üstünde. Hizmet belediyeciliğin üstadı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yolundan giderek, şehrinizin çıtasını yükselten ve Türkiye’de parmakla gösterilir bir il haline gelmesine katkı sağlayan başta 2004’den sonra belediye başkanlığı yapan Sayın Nihat Zeybekci ve ardından projeleri devam ettiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan olmak üzere yerel yöneticilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

“HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

 

 

Boş söylemlerle, her şeye her koşulda muhalefet yaparak hizmet yapılamayacağını ifade eden Milletvekili Şahin Tin, “Bunun en güzel örneği Denizli ilimizdir. Memlekete hizmet etmek bir gönül işidir, bir sevda işidir, çok şükür bizde bu sevda, bu gönül var. Bu hizmetleri bugüne kadar nasıl bu sevdayla yaptıysak, bundan sonra da daha güzellerini ve daha iyilerini milletimize sunmanın derdinde olacağız. Otoban ve hızlı tren projeleri ile şehir hastanesi gibi daha nice yatırımları, plan ve projeleri takip ederek şehrimize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

DENİZLİSPOR’A “SÜPER LİG VE YENİ STAT” HEDEFİ

 

 

Denizlispor’un kentin marka değerlerinden biri olduğunu vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, “İnşallah bu sene emin adımlarla şampiyonluğa yürüyen Denizlispor’umuzu, gelecek yıl süper ligde ve en yakın zamanda da yeni stadında izleyeceğiz. Son 16 yılda Denizli’mize 22,5 milyar liralık yatırım yapılmasını sağlayıp nasıl birbirinden büyük hizmetleri yaptıysak bundan sonra da şehrimizi hak ettiği kıymetlere ve eserlere kavuşturmaya aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Sanayicimizi, üreticimizi, şehrimizin merkezinde, ilçelerinde ve mahallerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bundan sonra da yine yanlarında olacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: DENİZLİ, HAK, ETTİĞİNİ, ALIYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı