Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 16:06 Bu haber 1000 kez okundu
 
Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 Yılı 1. Olağan Toplantısı Yapıldı
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 Yılı 1. Olağan toplantısı Denizli Valisi Sayın Hasan Karahan’ın başkanlığında, İŞKUR Genel Müdürü Sayın Cafer Uzunkaya, İŞKUR İstihdam Uzmanı Sayın Mehmet Rüçhan Özkan, Denizli İŞKUR İl Müdürü V. Sayın Fatih Işık, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımları ile 22 Ocak Pazartesi günü Valilik binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 Yılı 1. Olağan Toplantısı Yapıldı

İlimizin işgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısına katılan İŞKUR Genel Müdürü Sayın Cafer Uzunkaya Denizli ilinden beklentilerinin yüksek olduğunu, istihdamı artırma hususunda elbirliği ile çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Uzunkaya,  Milli İstihdam Seferberliği Kapsamında 2017 yılında İŞKUR olarak başarılı çalışmalar yapıldığını, 2018 yılında da yeni teşvikler ile birlikte istihdamın artacağını söyledi. Teşvikler hakkında bilgilendirme yapan Uzunkaya: ‘’ cezadan çok teşvik politikası ile engellileri işgücü piyasasına kazandırmayı, kendi işini kuran girişimci engellilerimize 50.000 TL hibe desteği sağlayarak onları iş sahibi yapmayı, Çalışan bayanlara 400 TL Kreş yardımı yaparak istihdamlarının önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyoruz’’ dedi.

İstihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Fatih Işık, işgücü piyasası verileriyle İŞKUR’un faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi.

Toplantıda, kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne sunduğu proje başvurularının değerlendirilerek Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderilmesi hususu da görüşüldü. Bu kapsamda on sekiz proje İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere Kurul onayına sunuldu.

Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında düzenlenen kurs ve programların yapılan denetimi sonrası hazırlanan rapor hakkında Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür V. Fatih IŞIK tarafından kurul üyelerine bilgi verildi.

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür V. Fatih IŞIK,

‘’ 2017 yılı Faaliyet Raporunun değerlendirilmesi ve onaylanması", 2017 yılında eğitim planında yer almayan ancak Kurum tarafından açılan kursların eğitim planına dahil edilmesi’’, ”2018 yılı Kurs Eğitim Planının onaylanması” ve ‘’İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun organları olan Denetleme ve Yürütme Kurullarının yeniden oluşturulması için Çalışma ve İş Kurumu Denizli İl Müdürlüğüne yetki verilmesi’’ hususlarında Kurul’a teklifte bulundu.

Kurul Üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Denizli, İl, İstihdam, ve, Mesleki, Eğitim, Kurulu, 2018, Yılı, 1., Olağan, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı