Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 12:33 Bu haber 1292 kez okundu
 
Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 4. Olağan Toplantısı Yapıldı
İlimizin işgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2019 Yılı 4. Olağan toplantısı Vali Yardımcımız Hakkı Ünal’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 4. Olağan Toplantısı Yapıldı

Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci,  Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hasan Aracı, Sanayi Odası Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Ticaret İl Müdürlüğü’nden Şef Buğrahan Poyraz, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Özgür Akdoğan, Esnaf Odaları Birliği Başkan V. Köksal Semerci, Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Veysel Bozcayoca, Türk-İş Temsilcisi Yakup Çetin, Hak-İş Temsilcisi Hanım Oğuz, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş katıldı.

Vali Yardımcısı Hakkı Ünal ’’Hangi sektörlerde eleman ihtiyacı varsa o sektörlere yönelik eğitimler vermeliyiz. Üretime dayalı büyüme olması halinde istihdamın artacağını temenni ediyorum’’ dedi.

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık tarafından, Genel İşgücü Piyasası verileri hakkında kurul üyelerine bilgilendirme sunumu yapıldı. Işık, Denetim Kurulu Raporu hakkında da bilgi verdi.

 

Sanayi odası Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu ‘’ Kadın istihdamının önündeki en büyük engel bakım hizmetleridir. Bakıma muhtaç herkes için Belediyeler, Milli Eğitim Müdürlükleri ve İŞKUR işbirliği ile sertifikasyon programı düzenlenebilir. Böylece hem sertifikayı alan kişi, hem de bakıma muhtaç olan kişisini baktırabilen kişi istihdam edilmiş olur. Sigorta teşviklerinin de katkısı ile kadın istihdamını artırıcı bir etki yaratabiliriz’’ dedi.

 

Toplantı, Kurul Üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Denizli, İl, İstihdam, ve, Mesleki, Eğitim, Kurulu, 2019, Yılı, 4., Olağan, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı