Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 14:40 Bu haber 2091 kez okundu
 
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Akademisi Programı Başladı
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen Yönetici Akademisi Programı başladı.
EĞİTİM Haberi
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Akademisi Programı Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Yönetici Akademisi programı kapasmında ilk defa yöneticilik görevine atanan okul kurum müdür/müdür yardımcıları Pamukkale Üniversitesi akademisyenleri ile buluşuyor.

 

Merkezefendi Barbaros İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen ilk programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Maairf Müfettişleri Başkanı Dr. Hüsnü Ergün, Şube Müdürü Mustafa Vural, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kazım Çelik ve okul kurum müdür/müdür yardımcıları katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yapıtğı konuşmasında “Yönetici Akademisi ilimize ve değerli yönetici arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Okullarımıza ziyaretlerde bulunuyorum. Bugün Babadağ ilçesinde ziyaret ettiğim okullarımızda farklılıkları ve farkındalıkları yerinde gördüm. İlimiz eğitiminde gelinen başarıda emeği geçen siz değerli yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizi tebrik ederim.

 

Yöneticilik anlayışı zaman içerisinde değişen ve gelişen dinamik bir yapıya sahiptir. Günümüzde yöneticilik; ekip verimliliğini en üst düzeye çıkaran, yenilikçi yeniliklere öncülük eden uygulamalı alıştırmalar ve dinamik tartışmalarla, karmaşık zorlukları yönetize eden ve ortaya çıkan fırsatları değerlendirmeye yardımcı olacak yönetim teorilerini ve liderlik uygulamalarını öğrenip geliştirmek olarak tanımlanmakta. Siz değerli eğitim yöneticilerimiz de bu dinamiklerle kendinizi yenileyip geliştirebildiğiniz takdirde başarılarla dolu bir kariyere sahip olursunuz. Sizin başarılarınız ilimiz eğitiminin, geleceğimiz olan çocuklarımızın ve ülkemizin başarısı olacaktır.

 

Göreve geldiğiniz okullarınızda nicelik bakımdan dokunuşların yanı sıra nitelik bakımdan da değer katmak için çok çalışmalısınız. Okullarımız devletimizin kamuoyuna açılan ve sürekli iletişim içerisinde bulunulan kapılarıdır. Sizler kurumlarınıza gelen vatandaşlarımızı en iyi şekilde ağırlayıp, devlet hizmetlerini sunarsanız toplumdan her kesimin devlete ve okullarımıza olan saygısı ve güveni o denli artar.

 

Okullarımızda en öncelikli konularında başında sağlıklı beslenme ve hijyen gelmektedir. Günlerinin önemli bir zamanlarını eğitim yuvalarında geçiren öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde gelişimlerini tamamaları sizlerin sayesinde olmaktadır. Bu konuda sizlere güvencimiz tamdır. Yeni görevlerinizde her birinize ayrı ayrı başarılar diliyorum” dedi

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından Pamukkale Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kazım Çelik’e Yönetici Akademisine yaptığı önemli katkıdan dolayı çiçek takdim etti.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçiren Yönetici Akademisi programı dahilinde Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. Abdurrahman Tanrıöğren, Prof.Dr. Kazım Çelik, Doç.Dr. Funda Nayır ve Dr. Öğr. Gör. Zeynep Tanrıöğen ilk defa yöneticilik görevine atanan okul kurum müdür/müdür yardımcılarına seminerler verecek.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Denizli, İl, Milli, Eğitim, Müdürlüğü, Yönetici, Akademisi, Programı, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı