Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 10:15 Bu haber 1059 kez okundu
 
DENİZLİ İMO EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR
İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi 2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmelik Eğitimlerine Devam Ediyor.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
DENİZLİ İMO EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

9 Şubat 2019 Cumartesi günü Dr. İnş. Müh. Reza TORKAN` ın sunumuyla, "TBDY-2018` e Göre Sta4CAD Örnek Statik Proje Tasarım, Analiz ve Yorumlaması"  Semineri gerçekleştirildi.

Sta4CAD programının üreticilerinden olan Sayın Torkan, programın yeni yönetmelik ile güncelleşmiş halini İMO üyelerine tanıttı. Ayrıca 01.01.2019 tarihinde yürürlüğe giren 2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği` n de ki maddeleri, örnekler göstererek incelemelerde bulundu.

İMO üyelerinin yoğun katılım gösterdiği seminerde, program üreticisine, gerek yeni deprem yönetmeliği, gerekse Sta4CAD programı hakkında sorularını sorma fırsatı yakaladılar. Programın yazılımında işin mutfağında olan Sayın Torkan, tüm sorulara yanıt vermesinin yanında, statik proje tasarımı konusunda püf noktalarına da deyindi.

Soru-cevap bölümünün ardından, İMO Şube Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel, Dr. İnş. Müh. Reza TORKAN` a teşekkür plaketini takdim etti ve verimli geçen seminer için tekrarlarının yapılması konusunda Sayın Torkan` dan söz aldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: DENİZLİ, İMO, EĞİTİMLERİNE, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı