Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 14:18 Bu haber 2222 kez okundu
 
Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem
Milli Eğitim Bakanlığı ile Doğal Afetler Sigorta Kurumu arasında iş birliği anlaşması imzalanarak yürürlüğe giren “Depreme Hazır Bir Türkiye için Önceliğimiz Güven, Sorumluluğumuz Güvence” projesi öğrenci eğitimleri başladı.
EĞİTİM Haberi
Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem

Merkezefendi Katip Çelebi İlkokulunda gerçekleştirlen eğitime İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Şube Müdürü Mustafa Vural, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Okul öğretmeni Emrah Eğdir tarafından verilen eğitimlerle depremin etkilerinden korunma ve zararlarını azaltma maçlı farkındalık oluşturma ve bilinçlendirme yapılması hedefleniyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz proje hakkında yaptığı açıklamalarda “Proje 2019-2020 eğitim-öğretim yılında pilot olarak seçilen ve ilimizinde dahil olduğu 10 ilde toplam 350 okulda uygulanacak. İlimizden de 35 okulumuzda yaklaşık 7909 öğrenci “Önceliğimiz Güven Sorumluluğumuz Güvence Eğitimi” verilecek. Ayrıca 1575 öğretmende eğitici eğitimlerine alınacak. Bulunduğumuz coğrafya deprem fay hatlarının olduğu bir bölge. İlimiz de ve ülkemizin çeşitli illerinde yıkıcı depremleri geçmiş yıllarda yaşadık. Acıpayam ve Bozkurt ilçelerimizde geçtiğimiz aylarda depremler oldu. Ayrıca geçtiğimiz hafta içerisinde İstanbulda da orta şiddetli deprem yaşandı. Depremler hayatımız gerçeklerinin arasında. Depremlere karşı önlemler alarak hasarları en aza indirmemiz gerekiyor.  “Depreme Hazır Bir Türkiye için Önceliğimiz Güven, Sorumluluğumuz Güvence” projesi ile ilkokul çağlarındaki çocuklarımızı deprem bilinci ile yetiştireceğiz” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz eğitimin sonunda öğrencilere kumbara ve kalem hediye etti.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Dersimiz, Deprem, Yaşasın, Önlem,
Yorumlar
Haber Yazılımı