Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 13:34 Bu haber 3821 kez okundu
 
Destek Eğitim Odaları Yüksek Standartlı Öğretim Ortamları Haline Geldi
Yenilenen Tasarımlarıyla Destek Eğitim Odaları Yüksek Standartlı Öğretim Ortamları Haline Geldi.
EĞİTİM Haberi
Destek Eğitim Odaları Yüksek Standartlı Öğretim Ortamları Haline Geldi

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yeni bir tasarım anlayışı ile öğrenci ve öğretmenlerin öğrenme ve eğitim imkânlarından en üst standartlarda faydalanabilmesi amaçlanarak tasarlanan Destek Eğitim Odalarının açılışı ilimiz Hacı İbrahim Cin Ortaokulu ve Sevil Kaynak Ortaokulunda Valimiz Hasan Karahan’ın katıldığı törenler ile gerçekleştirildi.

Destek Eğitim Odaları, okullarımızda kaynaştırma yoluyla eğitim uygulamaları kapsamında özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin, sunulan eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanmaları amacıyla özel araç ve gereçler ile eğitim materyalleri sağlanarak oluşturulmuş eğitim ortamlarıdır.

İlimizde 511 okulumuzda özel eğitim desteği ihtiyacı olan öğrencilerimize kaynaştırma eğitim verilmektedir. Bu okullar arasında bulunan Sevil Kaynak Ortaokulu ve Hacı İbrahim Cin Ortaokulunda Destek Eğitim Odaları, Milli Eğitim Bakanlığımızın yeni oluşturduğu standartlara göre düzenlenmiştir. Tasarımı yenilenen Destek Eğitim Odalarıyla; fiziki olarak daha konforlu ve içinde barındırdığı eğitim materyalleriyle öğrencilerimizin eğitimlerine daha elverişli bir ortam sağlanmıştır.

Bu yeni standartlar Destek Eğitim Odalarının yalnızca çehrelerini değiştirmekle kalmayıp modern eğitim sistemlerine uyumlu araç ve gereçler barındıran eğitim ortamları haline dönüşmelerini sağlamıştır.

Her iki okulumuzda da gerçekleştirilen açılışların ardından Valimiz Hasan Karahan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz sınıfları gezerek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Destek, Eğitim, Odaları, Yüksek, Standartlı, Öğretim, Ortamları, Haline, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı