Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 06:24 Bu haber 2585 kez okundu
 
DÜNYANIN GÖZÜ ÇAMELİ'DE OLACAK
Çameli’de bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Ön Dünya Kupası Çameli Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası tarihleri resmi olarak belirlendi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
DÜNYANIN GÖZÜ ÇAMELİ'DE OLACAK

Çameli'de 8 yıldır yamaç paraşütü yarışmaları düzenlediklerini, Yaylacık Dağı'nın uçuş için oldukça elverişli bir piste sahip olduğunu belirten Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, "Çameli, yamaç paraşütü için çok güzel bir uçuş bölgesi. Sadece Türkiye’de değil dünya klasmanında bilinen bir uçuş noktası. Yaylacık Yamaç Paraşütü Pisti dünyada konuşuluyor. Yarışmalara en uygun pistlerden biri. Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası’na da ev sahipliği yapıyoruz.'' dedi.

7 GÜN BOYUNCA GÖKYÜZÜNDE ŞENLİK

Başkan Arslan yarışma için tüm hazırlıkların yapıldığını belirterek, ''31 Ağustos -6 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Çameli Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası(XC OPEN PRE PWC) uçuşları gerçekleşecektir. Bu tarihlerde önceki yıllarda olduğu gibi dünyanın gözü Çameli’de olacak. Paraşütçülerimiz ilçemizde yarışma süresince konaklayacak, esnaflarımızı ziyaret edip alışveriş yapacaklar. İlçemizin adını kendi şehirlerinde ve ülkelerinde duyuracaklar. İlçemizin güzelliklerini, kültürümüzü tanıyacaklar. Güzel dostluklar kurulmasına vesile olacağız.''

DENİZLİ YILINA YAKIŞIR ETKİNLİK

Başkan Arslan, ''2020 etkinliklerine dahil olacak Çameli Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası(XC OPEN PRE PWC) uçuşları Valilik, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile beraber Denizli yılına yakışır bir organizasyon olacak. Yarışmalarımız oldukça heyecanlı geçecek. Çameli Semaları rengârenk görüntüler oluşacaktır. Şimdiden kazasız belasız yarışmalar diliyor, Denizlimize ve Çameli’mize hayırlı olsun.'' diyoruz.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: DÜNYANIN, GÖZÜ, ÇAMELİ'DE, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı