Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 07:06 Bu haber 1720 kez okundu
 
Edebiyat Kampları ve Edebiyat Festivali Dolu Dolu Geçti
18-22 Kasım tarihlerinde eğitime verilen arada Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilk defa hayata geçirilen Edebiyat Kampı ve Edebiyat Festivali dolu dolu geçti.
EĞİTİM Haberi
Edebiyat Kampları ve Edebiyat Festivali Dolu Dolu Geçti

Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen Edebiyat Kampı ve Edebiyat Festivali’nde 10 pilot okuldan seçilen (ilkokul, ortaokul ve lise) toplam 105 öğrenci hafta boyunca;  Planetaryum gezisi, Güzel Sanatlar Lisesinde şiir dinletisi, Edebiyat söyleşileri, Masal atölyeleri, Oryantring etkinlikleri ( okuma ile ilişkilendirilmiş), Edebi eserlerden sinemaya uyarlanmış film gösterimleri, Kütüphane gezisi, Kitap okuma etkinlikleri, Tiyatro gösterileri ve Halk oyunları toplulukları gösterisi etkinliklerine katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz etkinliklerle ilgili yaptığı değerlendirmede “ 18-22 Kasım tarihlerinde eğitime verilen arada tatilden ziyade öğrencilerimizin spor, sanat, doğa, kültür ve değerlerimizle buluşması için önemli olduğu bilincinden hareketle, daha önce duyurmuş olduğumuz faaliyet listesi doğrultusunda etkinlikler gerçekleştirildi. Bu kapsamda Edebiyat Kampları ve Edebiyat Festivali konulu etkinliğimiz İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek, aralarındaki etkileşim ve bilgi paylaşımını artırmak, kültürel/sanatsal ve beceri eğitimleri kazandırmak amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde 105 öğrencimizle ilk defa gerçekleştirilmesine rağmen içeriğinin dolu dolu olduğu bir çalışmaya imza attık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Eğitimciler olarak tüm enerjimiz geleceğimiz olan çocuklarımıza veriyoruz” dedi.

Program sonunda Edebiyat Kampı ve Edebiyat Festivali-ne katılan öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Edebiyat, Kampları, ve, Edebiyat, Festivali, Dolu, Dolu, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı