Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 09:59 Bu haber 1009 kez okundu
 
“EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
“EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

MHP Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, mesajında "Türk milletinin en değerli varlığı, Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesi ile kurulan Türkiye Cumhuriyetidir" dedi.

Cumhuriyet'in 95. yılına ulaşmanın gururunu yaşadıklarını belirten  Garip, "Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlüğümüzün nişanesi olan al Bayrağımızın dalgalanması ve devletimizin bekası uğruna Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde tüm dinamikleriyle mücadele eden şanlı ecdadımız, Orta Asya'dan Avrupa'ya sıralanan kahramanlık destanlarına bir yenisini ekleyerek Kurtuluş Savaşı'nı kazanmış ve bu büyük zaferi Cumhuriyet'le taçlandırmıştır. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde hesap yapan şer mihraklarının bütün karanlık planları, Türk'ün çelik iradesi karşısında yerle bir olmaktan öteye gidemeyecektir. Atalarımızın mirası olan kutlu vatanın, yıkılmaz Cumhuriyet'in, şanlı al bayrağın manevi yükümlülüğü hepimizin omuzlarındadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle yad ediyor, Denizli halkının ve  milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: “EGEMENLİK, KAYITSIZ, ŞARTSIZ, MİLLETİNDİR”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı