Haber Detayı
24 Ocak 2019 - Perşembe 12:31 Bu haber 752 kez okundu
 
''EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR''
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
EĞİTİM Haberi
''EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR''

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönem değerlendirme toplantısı Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Valimiz Hasan Karahan,  İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, 19 ilçe Milli Eğitim Müdürü ile Merkezefendi ve Pamukkale ilçeleri okul müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “Sayın Valimiz bizleri onura ederek toplantıya teşrifleri bizi son derece mutlu etmiştir. Sayın Valimiz hoş geldiniz. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geride bıraktığımız yarıyılı değerlendireceğiz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da değerli yöneticilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımızın çok büyük emekleri var. Denizli eğitiminde bir başarı varsa ilçe milli eğitim müdürü ve okul müdürü arkadaşlarımızın önderliğinde 15 bin öğretmenimizin başarısıdır. İlimiz LGS ve YKS’de ikinci olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Buradan bu başarının mimarı yönetici ve öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

 

Valimiz Hasan Karahan yaptığı konuşmasında “Değerli İl Milli Eğitim Müdürüm, ilçe Milli Eğitim Müdürlerimiz hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Denizli'nin iyiliğine güzelliğine olan her şey birinci önceliğimizdir. Bu nedenle de eğitim birinci önceliğimizdir. Eğitim ile ilgili il genelinde her kesimin katkıda bulunması gerekiyor. Denizli ilinde bir başarı varsa bu herkesin başarısıdır. LGS ve YKS’de elde edilen başarılardan dolayı eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Eğitim sistemimizde okul idaresi, okul müdürü okulun her şeyidir. Okuldaki başarı en önce idareden başlar. Yaptığım okul ziyaretlerinde okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek okulun durumunu bire bir yerinde görme imkânım oluyor. Tüm yöneticilerimizin gayreti ile eğitim seviyesinde daha üst noktalara geleceğimize inanıyorum. Denizli Ege Bölgesinin önemli bir şehri. İzmir’den sonraki ikinci büyük şehir. Gelişen bir şehir. Tüm bunlarda da eğitimin kalitesi ve seviyesi büyük önem kazanıyor. Önemli bir görevi ifa ediyorsunuz. Denizli’de sanayi varsa, ciddi bir tarım ve turizm potansiyeli varsa ve ihracatta Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri ise iş dönüp dolaşıp eğitimdeki bu seviyeye ve kaliteye geliyor. Bunda da siz okul müdürleri ve milli eğitim yöneticilerinin emeği ve gayretleri var. Aldığımız sonuçlar çok güzel milli eğitime verdiğimiz desteği her zaman olduğu gibi bundan sonrada devam ettireceğiz. Sizlerden bir ricamda dilde hassasiyettir. İlimizin dili tatlı ama İstanbul Türkçemizi temiz, akıcı ve berrak Türkçemizi gençlerimize öğretip kullandırmalıyız. İstanbul Kadıköy Kaymakamlığım dönemimde öğretmenlerimize yönelik diksiyon kursu açmıştık. Bu kurslar çok işe yaramıştı. İlimizde de böyle bir uygulama yapabiliriz. Hepinize görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

 

 Valimiz Hasan Karahan’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Kaliteli Bir Eğitim İçin Yaptığımız Çalışmalar” konulu sunu eşliğinde eğitim alanında yapılan çalışmaların değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca 2016 yılı ve 2017 ile 2018 yıllarındaki eğitim yatırımları hakkında ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürlerine bilgiler verdi. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin bölümleri hakkındaki yaptıkları değerlendirmelerin ardından sona erdi.

 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ''EĞİTİM, BİRİNCİ, ÖNCELİĞİMİZDİR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı