Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 08:54 Bu haber 969 kez okundu
 
Ekrem Başer’den 29 Ekim Kutlama Mesajı...
AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer 29 Ekim kutlama mesajı yayınladı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Ekrem Başer’den 29 Ekim Kutlama Mesajı...

Başkan Başer, mesajında; “29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz.  Cumhuriyetimizin 95 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. 600 yıllık bir cihan devletinin enkazı üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve kararlılıkla sürdürüyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin işte bu seviyeye ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlık vardır. 1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, 15 Temmuz sürecinde ve bugün karşılaştığımız sıkıntıları da, inşallah, 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız.

 Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyete sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Vatanımızın Bağımsızlığı ve Bütünlüğü Uğruna Canlarını Veren Tüm Şehitlerimizi  Saygıyla, Rahmetle ve Minnetle Yad Ediyoruz. İfadelerine yer verdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Ekrem, Başer’den, 29, Ekim, Kutlama, Mesajı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı