Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 12:38 Bu haber 1967 kez okundu
 
Ekrem Başer; Devlete bir kapı komşusu mesafesinde yakın olmanın adıdır muhtarlık.
AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer 19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Başkan Başer mesajında; Demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarı muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyor, üstlendikleri vazifelerinde muvaffakiyetler diliyorum dedi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Ekrem Başer; Devlete bir kapı komşusu mesafesinde yakın olmanın adıdır muhtarlık.

Ekrem Başer mesajının devamında; Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 2002 yılından bu yana Devlete bir kapı komşusu mesabesinde yakın olmanın adı haline gelen  muhtarlık, Devlet ile Millet arasında kurulan güçlü gönül köprülerinin temel taşı haline gelmiştir.
Kelime anlamı  “seçilmiş” olan muhtar, ülkemizde yapılmış ilk idari seçimin de öznesi olmuştur. Bu anlamda demokrasi kültürümüzün ilk basamağını teşkil eden muhtar, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektedir.  
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti Hükümetimiz döneminde 2002’den bugüne kadar birçok alanda gelişme ve değişim içinde olan Türkiye, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi anlamında da devrim niteliğinde adımlar atmış, muhtarlık kurumu da bu değişimden olumlu yönde kazanımlar elde etmiştir. 
Muhtarlarımız, bir yandanda mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bu vesileyle bütün muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle tebrik ediyor, görevi başında şehit olan bütün muhtarlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. İfadelerine yer verdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Ekrem, Başer;, Devlete, bir, kapı, komşusu, mesafesinde, yakın, olmanın, adıdır, muhtarlık., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı